Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazeni GPU Sapphire R9 290 TRI-X

Zdravím,

Koupil jsem si Sapphire R9 290 TRI-X, jenže i přes všechny pozitivní recenze prostě nenaplnila moje očekávaní a to hlavně že hlediska hlučnosti. Chladak TRI-X chladí sice dobře možná až výborně, ale je zamčený na 20% to znamená, že v idle dělá poměrně hluk, a to při teplotě 35 stupňů a 40 na VRM1 a 2, což je si myslím docela nedoladěný stav.
u jiných karet si můžete nastavit pomoci třeba Afterburner křivku foukaní tak, že se začne třeba na 5% a o kartě vůbec nevíte, že tam je, když třeba koukáte na filmy, všeobecně řečeno, třeba na VAPOR X řadách R9 290, je větrák udělaný proste lip. No, a jelikož mam vzduchem chlazené PC, které ani při hraní nejde přes 20dBa, je fakt neslyšitelné, tak bych samozřejmě hlavně u koukaní na filmy rad, aby to tak zůstalo i s mou novou kartou, která je momentálně na reklamaci, kvůli problému s „Black Screenem“

Jde mi to, že až mi karta přijde, tak na ni nemůžu dělat žádné invazivní zásahy, kvůli zániku záruční doby, takže žádné štípaní nebo pájení.
Moje hlavni otázka je, jestli můžu koupit tohle:

http://www.aliexpress.com/item/Desktop-PC-Fan-Spee d-Noise-Reduce-4-Pins-Resistor-Cable-
Connector-5-Pcs/1280654376.html

Protože se mi zdá, že ten 4 pinový konektor co mam na GPU je snad menší, fakt tam nemůžu nic štípat ani pájet, takže bych potřeboval vedet, jaký konektor to je a popřípadě jaký odpor tam dat, potřeboval bych to shodit tak o 50% takže z 20% zamčených otáček na 10%, jediné další řešení je přehráni VBIOSU že jiné GPU, ale to je taky potom důvod k propadnuti záruky.

Díky za odpovědi.

Ja ji mel cca tyden, potom jsem se domluvil, ze diky problemu s balc screenem to poslu na raklamaci, ikdyz jsem to podtaktovanim z 1300MHz na 1270 a dalsimy vecmi zda se odstranil nicmene mi rekli, ze to je duvod k relmeaci, takze v tomto tydnu ji dostnu bud opravenou zpet, nebo sotanu novou.

Jasne, neco podbneho uz ma momentalne na sve AMD 5830 s AC S1 plus 1x noctua 800RPM, fuka to konstantne porad stejne a prihan grafika nejde pres 80.

Jen se bojim ze stavaji TRI-C pasiv je asi tak polovicni oprpti AC EXTREME 4, takze by ty dve vrtule 120 nemusely stacit, taky nevim jestli bych je mel potom pichnout do GPU nebo na desku?

Paradni vetrak diky!!!!, ja myslim, ze srazit to odporem by mi ale pomoci mohlo, potom nasvait krivku chlazeni treba v AFTERBURNER tak ze se zacne vic otacet az pri prekroceni 50-60 stupnu s tim ze kdybcyh to srazil o 40% tak by si fakticky bios GP myslel, ze se otaci treba 1200 RPM ale ve skutecnosti by jel mnohem pomaleji, coz fakticky zaneman, ze z tech 20% by bylo tak 12 nebo 10 a to uz by se mhla trochu zklidnit :D

Aha parada, takze nemusim kupovat ani dalsi rozdvojky pro 4 pin a diyk te redukci to muzu pichnout do GPU. no nasdail si mi vazne brouka, vegraky fakt paradni od te doby co rpestali delat Scythe 800 RPM 7dBa tak je tohle nejlepsi co jsem videl.

Jen fakt nevim ejstli to ty dve vrtule uchladi, epce jenom R9 290 to je poradny topeni.