Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač vs DVB-T Antena

Počítač po zapnutí internetu ruší dvb-t anténu. Takže mám počítač z operačným systémom win7 a zostava je zostavená podľa rád Joxiho.http://pc.poradna.net/q/view/1233359-poradte-mi-do bru-zostavu-pc. Dlho som zvažoval po minulých zážitkoch s podobnými dotazmi či sem vložiť tento dotaz, nech sa ale stane čo sa má stať. Môj počítač sa nachádza v tej istej miestnosti ako máme DVB-T izbovú anténu s televíziou. Rodičia pozerajú TV zatiaľ čo ja som na PC. Odkedy mám nový pc stáva sa to že keď zapnem internet na počítači DVB-T anténa začína sekať, no v okamihu ako internet vypnem obraz na TV je zasa jasný. Počítač nieje nijako prepojený z DVB-T anténou dokonca nie sú ani v tej istej zástrčke. Pokiaľ na počítači nezapínam internet tak ide obraz na TV v pohode jasný, čistý. Ako náhle kliknem na mozillu firefox a dám načítať stránku obraz na televízii začína sekať a zrniť. V okamihu vypnutia aplikácie firefox, surovo cez správcu úloh niekedy len cez krížik. Obraz na televízii je zasa jasný. Je možné že môj počítač, respektíve internet nejako ruší dvb-t anténu a ak áno, kde môže byť asi problém? Z notebookom ani starým počítačom som podobné problémy nemal. Antena je Sony zo zosilovačom +36 db.

TV anténa patrí do volného priestoru, na stožiar, na strechu, na fasádu

zisk antény nie je možné v žiadnom prípade nahradiť ziskom zosilovača, nie je to možné z dvoch dôvodov,

- zisk antény je smerový, značí že zosiluje signál zo žiadaného smeru a zvyšok ignoruje,
- zisk zosilovača je "hlúpy", zisk zosilovača zosiluje všetko, aj rušenie a čo je horšie, po prekročení istej intenzity rušenia začne naviac vyrábať "rušenie vlastné" hovorí sa tomu krížová modulácia, jej charakter je neodhadnuteľný a jej úroveň môže dosahovať 100-násobky hodnôt pôvodného rušenia

máte do urobené všetko špatne

... :puff:

v tej istej miestnosti ako máme DVB-T izbovú anténu s televíziou

na odrušení zásuvek pro napájení pc a zesilovače nevěřím, tudy cesta nepovede.
ještě by se dalo uvažovat o zakoupení stíněného kabelu pc-router "ftp".
jinak nákup venkovní dvbt antény, pokud je možné protáhnout anténní kabel ven.

Dlho som zvažoval po minulých zážitkoch s podobnými dotazmi či sem vložiť tento dotaz

extrémně špatné zkušenosti konkrétně s tvou osobou jsou oboustranné.
je to dáno neskutečně lamerským jednáním a také výmluvami na hackerské fantazie. doufal jsem, že tyto bludy už máš za sebou a nehodláš se k tomu vracet.

Nemôže to byť niekde v počítači, hovorím že notebook ani bývalý počítač toto nerobili. Čo sa týka tienenia káblov, všetky sú ftp káble. Majú to uvedené aj na izolácii kábla.
Čo sa týka kúpi vonkajšej antény, neplánujem kúpiť nik na bloku už nemá ani satelit ani anténu. Všetci majú IPTV ale neplánujem kúpiť takto máme tv stanice zadara.

neplanuješ vonkajšiu anténu, Tvoja rozhodnutie, príčinu rušenia poznáš, rušenie vyžaruje kábel alebo sieťová karta

môžeš na skúšku zmeniť režim sieťovej karty, zakázať duplex, vnútiť starý 10 Mbit režim, vymeniť kábel, použiť inú sieťovú kartu

.... :puff:

já si taky myslím, že z nějakého důvodu za to může nový pc, i když mě nenapadá, čím za to síťový provoz může. možná to bude vyhozený peníz, ale pro dobrý pocit by se dala vyzkoušet odrušovací prodlužovačka před pc za 13 eur.

Antena je Sony zo zosilovačom +36 db.

to je právě neštěstí. samotná anténa má zisk 1-2db, zbytek je nahoněný širokopásmovým zesilovačem, který díky obrovskému zesílení interferuje s rušením ze všech stran.
než stěhovat pc do jiné místnosti mi připadalo mnohem jednodušší přestěhovat anténu. její rozumné skrytí záleží na orientaci okna/balkónu.
externí anténa by mohla mít i slabší zisk, podobný mám pro příjem 35km vzdáleného vysílače.

joseph: "vnútiť starý 10 Mbit režim"
brr, nestraš.