Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neustále potíže, které se nikde nepíší.

Dobrý den, mám 4 roky starý počítáč s výkonem uvedeným níže. Počítač posledních půl roku začíná děsit, zapínání trvá o dost déle (při logu windows), projevování u her, chybové hlášky (např. blue screen ˇˇodeberte nový hardwareˇˇ - Blbost, 4 roky jsem do hardwaru nezasahoval , padání grafického ovladače, ať už starší verze v novém win nebo nový ovladač, stale po zapnutí catalist center přestal pracovat. Za 4 roky neproběhla oprava pc, až před týdnem jsem dal jsem pc firmě, která mi ho sestavovala. Po týdnu vyšetření našli v pc jen jeden přepálený kabel a 6 chybných sektorů na HDD Reinstalace windowsu byla už vícekrát jak 15x za rok.

Neustále potíže, které se nikde nepíší. - Nemohu pochopit, proč ve správě počítače mi žádné závažné chyby neukazuje.

HW:
OS: Windows 7 / 64 bit (Legální)
CPU: AMD Athlon X3 455 3.30Ghz
RAM: 4b ddr3
GPU: Gigabyte AMD Radeon HD 6770
ZK: Gigabyte GA-770T-D3L (rev. 1.x)
HDD: Samsung HD103SJ 1TB

Nevím, co může být problémem. Kdybych aspoň věděl, jestli to není ničím v HW a tak za jiné vyměnil.

Děkuji moc.

jen jeden přepálený kabel

to zas není tak málo. záleží kde byl, jakým způsobem přišel on a jeho okolí k úhoně. teď může být nějak poškozená základní deska.

proč ve správě počítače mi žádné závažné chyby neukazuje

myslíš ve správci zařízení? ty ovladače, co jsou nainstalované, reagují podle windows správně.
nebo záznam bsod v prohlížeči událostí? pokud je to hw chyba, log se nestačí vytvořit, když systém násilně sletí.

stale po zapnutí catalist center přestal pracovat

to je u domácích samoadminů normální. pokud jsi systém a ovladače instaloval ty, máš skoro odpověď.

Kolisanie prudu/napatia v tvojom baraku a tym padom nestablita pocitacu normalne pracovat.
Kedze si mal prepaleny kabel tak to by som chcel vediet KDE bol prepaleny a CIM bol prepaleny ! Ak v zdroji tak VYMENIT !
HDD ti asi ta firma vymenila,, nie ?! Lebo vadne sektory sposobuju aj mrznutie alebo modru obrazovku alebo restartovanie systemu.

Firma nevyměnila nic, kromě přepáleného kabelu který vedl z zakladní desky do HDD a bůh ví, jestli to nebyl jen výmysl abych zaplatil za servis více.

Ano, windows i ovladače jsem instaloval sám. Ovladače z stránek výrobců, windows z originálního dvd - Co jsem v tom mohl udělat špatně? Obě instalace jsou na pár kliknutí.

Prohlížení událostí, nemohl jsem si vzpomenout.

Na vadné sektory mi firma poradila kompletně přeformátovat což se také stalo.

pokud nějaký kabel hořel, je to vadnou montáží. nejspíš jejich.
že nezjistili následky a za týden nic neotestovali...

nejdřív se instaluje chipset driver základní desky, teprve potom ostatní ovladače. jinak dopadnou jako ty.

formát žádné vadné sektory neodstraní, těm blbcům už nenechávej nic servisovat.

Kabel nehořel, jen byl prý přepalený. Než jsem to dával do servisu kabeláž byla v dobrém stavu, já tomu rozuměl tak jako přepálený (opotřebovaný) asi špatně tedy.

Tak, teď tě prosím, aby jsi mi poradil jak nainstalovat jen chipset. Stáhnu chipset základní desky a zároveň se nainstaluje i catalyst center s grafickým ovladačem, protože mám sestavu AMD. Nejde nainstalovat jen chipset, ať dám vlastní či rychlou instalaci pokaždé mi v nabídce catalyst ukazuje i grafiku.

Takže nainstaluji chipset, ovladač na grafiku a hned to dělá bordel. Protože ty blbci od AMD mají v balíčku jak na procesory, tak na grafiky úplně stejný instalační soubory.

Větráček na CPU ti bohužel neřeknu, nevidím žádnou značku každopádně chlazení mám dobré. CPU se nedostane více jak 35% C

Chlazení v case mám coler master tak jako bednu. Zadní, přední a boční + CPU,GPU,ZDROJ.

Dohromady 6 vetráčků (není to moc?) které vzduch tlačí podle officiálních stránek coller master. Nejvyší teplota v PC je grafická karta cca 40%C

Ne,tím to není. Zdroj se nemění jen proto,že je starší než 4 roky a ani proto že někde něco blbne. I disk s vadnými sektory toto nezpůsobí.Maximálně vyzkoušet zapůjčené komponenty jako RAM,HDD.Pokud je v PC víc disků nechat jen jeden a případně vytahat různé řadiče,TV kartu,čtečku,grafiku. Zkusit na integrovanou. Prostě ale nic pasblind nekupovat i když paní správcová říkala ...

s ohledem na to, že těchto 550W sraček s červeným svítícím vypínačem jsem vyházel z PC asi dvacet, a vždy to bylo "nespecifickými" problémy typu náhodné restarty, nefunkční vypalovačka (kazila média) apod., tak se odvážím tvrdit, že zrovna tahle errorkaše je sračka nejsračkovatější, co kdy vyráběli.

Když z PC vytaháš komponenty, tak poté snížíš odběr a počítač bude "najednou" fungovat. Závadu tím ale neodstraníš, jen odložíš v čase, kdy ten zdroj odejde do kytek ještě víc.

Nehledě na relativně vysoké nebezpečí žehu PC a okolního bytu při používání těchto pseudočínských vynálezů zkázy.

Podobné potíže jsem měl před lety a tehdy byl důvod síťový přívod do PC,který byl natlačený na zeď a v ohybu asi přerušovaný,ale jen na mikrosekundy. Nebylo nic nikde psáno,ale PC prostě blbnul.

Hybrid (SSHD) to nie su dva samostatne disky (SSD+platnovy) aby si mohol volit, kam instalovat OS.
U SSHD sa cast SSD uplatnuje len ako "cache" (rychla pamat), ktoru si riadi kontroler disku.
Takze instalujes klasicky na dany disk a co sa bude ukladat na SSD neovplyvnis.

Windows nainstalován, ovladače a potřebné programy také.

Zatím sleduji jen to, že se výkon počítače vrátil zase zpátky a tím moc děkuji všem co odpověděli na můj problém. Uvidím jak to vydrží a podle toho budu informovat.
Dělal jsem testy a jediné k čemu jsem se dnes nedostal je nějaké hraní, tak to vyzkouším zítra. Myslím, že to bude ok

Ten zdroj budu kupovat také jiný, ale zatím ho nechám dokud šlape i po těch 4 letech.

Jen se teď trochu nevyznám - koupil jsem Seagate ST1000DX001-1CM162 ATA Device a základní desku mám SATA , to asi není spravně? Proč mi normálně běží tedy. Nevím, myslel jsem že jsou hardisky ATA a SATA.

Ještě jednou všem co poradili, moc děkuji.

Hodně mě zmátla samolepka na hdd ATA.
S těmi větráčky jsi měl pravdu, řvalo to pěkně.

Potřeboval bych ještě vědět, jak je na tom windows update. Plno lidí mi radí, že je k ničemu. Že instaluje zbytečné soubory, nevím.
Dál se nevyznám v driver RAID a AHCI. Nikdy jsem ten driver nedělal.

Děkuji