Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Republic of gamers-názory

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na komponenty od Asus, přesněji z "řady" ROG. Jedná se o kvalitní a dobré komponenty, nebo si člověk platí především, nechci říct značku, ale jiné slovo mě nenapadá.

Děkuji

Stačí pročíst recenze,cena přepálená kvalita součástek má bejt nej ,několikaterá výstupní kontrola a pak maj poruchovost a neduhy stejné jako obyč Asus Z97.Dle mého vyhozený prachy za který můžeš mít top GPU.Jenom reklama, jsou pěkně udělaný načinčaný a Gaming to letí, dáš za to pár litů navíc a užitek nula.:-)

Mýlíte se oba.
Každý výrobce dělá desky levné a drahé.
Špičková deska = napájecí kaskáda, možnost OC, kvalita kondenzátorů a asi se budete divit i váha desky = daleko více mědi a to činí desku stabilnější + životnost.
Prostě to není jenom v barvičkách a v názvu.
Je na každém aby věděl jak bude desku využívat/zatěžovat a jak dlouho počítá s provozem/roky.
(deska není jen držák pro CPU, GPU a moduly nýbrž nejdůležitější se zdrojem "věc" v sestavě)

Možnost OC maj všechny Z97 i některý H97 a tam se taky chvástaj super kvalitou všeho,mám starou Asus sli Deluxe žádnej Gaming a jede skoro 7 let v kuse takže tam kondíky taky klumpy nejsou,chipy maj stejný a na to jak maj super kontolu jsou sejně poruchový jako nějaký Z97/87 kolem 3000.Jasný kdo honí benchmarky a taktuje jak vzteklej tak je možná pro něj ROG lepší,ale takovejch je menšina.A ta životnost je sporná na Aukru se sem tam prodávaj na díly jako nefunční takže to je spíš o štěstí.

Tak řada "Deluxe", jak název naznačuje, je jedna z vyšších. ROG je spíše mířena na frikulíny, třeba tlačítka Power/Reset, různá "udělátka" pro rychlé a bezbolestné (absence nutnosti použít Poirotem oblíbenou buňku) přetaktování, atd... Mám dojem, že vzhled především a až pak funkčnost, viz jako protipól třeba tuto desku od Asusu.

- Produktu od ROG mam nekolik a hodne mi jich proslo pod rukama.
- Osazeni soucastek, od kondiku az po kvalitu a provedeni chlazeni o proti "LOW-COST" produktum, jde opravdu o podstatny rozdil.
- Ani v jednom pripade, jsem se (osobne) nesetkal s technickym problémem. Diky ROG kvalitni napajeci kaskade, muzes cekat stabilni Overclock CPU.
- U desek ROG, v otazce SLI/CF, ve vetsine profilu pouzivaji PCIe 16x16 o proti rivalum 8x8, (dle desky rivala) i kdyz nejde o podstatny vykonovy rozdil, ale potesi...

nebo si člověk platí především, nechci říct značku, ale jiné slovo mě nenapadá.

- Jméno bude mit neco na cene, ale zaplatis si predevsim za kvalitu.
TiP~ U zakladnich desek bych vybiral oznaceni rev. "C2" o proti "C1" verzim...

v porovnani na alza.sk:
najlacnejsia ROG doska
http://www.alza.sk/asus-maximus-vii-ranger-asus-ro g-front-base-d2144548.htm
a najlacnejsia ne-ROM doska
http://www.alza.sk/search.htm?exps=asus%20z97#f&pg =1&pn=1&prod=1284

Ceny su 80e vs 188e za ROG dosku. ROG sa od obyc. dosky lisi integr. grafikou (naco?), ma viac PCIe slotov (3 namiesto 1 u obyc. dosky) - ale kto normalny bude riesit predrazene SLI? ROG ma akurat nejaku supreme FX zvukovku...inac sa lisia len v malickostiach. Nech mi nik nehovori ze kondiky a napajacia kaskada vystreli cenu o 100e vyssie.

Za celu moju existenciu s PC pouzivam len normalne Gigabyte alebo Asus dosky (ziadne ROG ci podobne super-duper vymysly) s cenami do 100e max. A nikdy mi ziadna neskapala...este aj dedusko s athlonom x2 4800+ co som predal kedysi v 2005-tom kamosovi, ide doteraz. Je to nejaka Asuska. Dalsia, Asus M2N, tiez funguje uz dobrych 7-8 rokov. Gigabyte MA770T-UD3P co mam teraz, bude mat za chvilu 4r a bez problemu ide.

Taketo ROG dosky povazujem akurat za marketingovu zmykacku na peniaze. Dosky su urcene fanatikom, ktori ju aj tak za 2r vymenia, lebo potrebuju vzdy to najlepsie, najnovsie, novy cpu do noveho socketu. Cize je nepodstatne bavit sa o nejakej zivotnosti, tomu cloveku je to fuk.