Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako "odlepiť" chladič od CPU?

Cawte,

stala sa mi taká vec, že som zapojil chladič(BOX) na CPU...mal som ho tam asi cca týždeň..potom som zistil že mám dosť vysokú teplotu CPU..kúpil som tú teplovodivú pastu..keď som chcel dať dole BOX od procesora, tak som zistil že sa mi prilepil o CPU.

Vôbec neviem ako to dať dole aby som CPU nejako nepoškodil..čítal som aj toto http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopic.php?f=3&t =66134, no ako je tam napísané..chcel by som sa vyhnúť tomu, že sa mi podarí vytiahnuť chladič aj s CPU..to isté sa stalo aj môjmu známemu..za chladič silno potiahol a vytiahol ho aj s procesorom, no v sokete mu zostalo pár pinov..

Skúšal som ho pomaly s rozumnou silou dať dole za zapnutého PC..aby sa CPU nahrialo no nejde, skúšal som aj chladičom otáčať no nejde z ním ani pohnúť...

I x-let nasazené "přilepené" chladiče lze velmi dobře sejmout pomocí mírného "viklání/pootáčení" chladičem.

1. uvolnit spony (intel)/sponu (amd)
2. chytnout korpus chladiče stylem "žárovka" (prsty okolo celého chladiče), dlaň na ventilátoru
3. začít jemně (krátce) kroutit zápěstím tam a zpět (co dovolí retenční mechanismus), aby došlo k narušení přilepené pasty
4. jakmile se chladič pohne, stačí přidat zvedání z jedné strany (jako bys chtěl chladič odklopit na pantu), tím dojde k vstupu vzduchu mezi plochy a chladič povolí.

Co je třeba zdůraznit: chladič není přilepen, drží díky absenci vzduchu mezi plochami - to je zároveň většinou známka toho, že pasta byla nanesena správně a dobře a že plnila svou úlohu.

Diki..vyskúšam

No ešte k tomu čo si napísal: "chladič není přilepen, drží díky absenci vzduchu mezi plochami - to je zároveň většinou známka toho, že pasta byla nanesena správně a dobře a že plnila svou úlohu."

Ja som pastu nedal..no asi bola nanesená na BOXe, pamätám si že ešte keď som inštaloval ten chladič..zo spodu bol lepkavý.

Ale aj tak diki za 'návod'..

Hmm..to ťažko..

Nenapísal som to sem no v tom PC kde je ten chladič..žiadný Windows nieje..len UEFI BIOS ..čakám už hodnú chvíľu kým mi dôjde hard disk ale to je nepodstatné.

A k tým teplotám..v BIOSe mám teplotu CPU 55°C, a to ho mám zapnutí tak hodinu.

Pasta je pôvodná...

No už som to vyriešil..

..ten BOX tam držal ako by bol prilepený lepidlom..napokon som musel použiť trocha väčšiu silu, v kombinácií zo zlosťou som to napokon "urval"..myslím len ten chladič, procesor ostal pekne na svojom mieste v sokete a ide!

No musel som tým blbým BOX chladičom točiť ako s vekom na kompóte, aby som s ním vôbec pohol!

(neviem akého chumaja napadne vyrobiť chladič s "lepidlom" na spodku)

co furt máte s tím osaháváním čehokoliv

napíš mi sem citát, kedy som JA napísal, že som ošahával HW komponent...keď to chceš do detailov tak...vybral som BOX z obalu, nedával som pozor a položil som ho tou pastou na stôl..a predstav si, on sa tam prilepil..a tak som usúdil že je asi zo spodu lepkavý a keďže som nechcel byť zalepený aj ja tak som si povedal, že nato šahať nebudem! ...stačí ti takýto podrobný návod alebo to zase nejako prekrútiš!?

a ak narážaš na http://pc.poradna.net/q/view/1332965-moze-chytanie -za-piny-procesora-procesor-poskodit, tak ani tam som nenapísal, že JA som sa chytil procesor za piny..