Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím jiným než aplikačním fw zakázat aplikaci přístup na internet

Dotaz je tak trochu pod vlivem Vladimírovy averze vůči aplikačním firewallům. Připouštím, že oprávněné - ale takovéto posouzení není obsahem tohodle threadu.

Existuje lokální aplikace, které uživatel nechce dovolit přístup na net (třeba na server výrobce). Aplikace funguje plnohodnotně lokálně, např. přehrávač médií, grafický editor, nějaká systémová utilita, hra. V jejím nastavení ale není možnost kontakt s internetem zakázat. Je-li aplikační firewall zlo, jak teda přístup takovéto aplikace někam ven zarazit? BFU nezná porty, kterých je využíváno; ba ani neví, co to porty jsou.

Důvody k takovému okleštení aplikace neposuzujte - je to věcí uživatele.

Řešení č. 1, vytahovat při provozu takovéto aplikace internet ze zásuvky (hardwarově či softwarově) je nepohodlné.
Řešení č. 2, používat nějaký aplikační firewall s nastavením nulové ochrany, pouze se zákazem příslušných aplikací ven na internet - tady by se to mohlo škaredě liskat s paralelně spuštěným neaplikačním (t.j. správným) firewallem.
Řešení č. 3, existuje? Nějaká utilitka, která by to dokázala?

Dotaz je míněn opravdu jen vzhledem k potřebě blokovat odchozí spojení, nijak nepolemizuje s Vladimírem. (...rád bych někdy dosáhl jeho znalostí a zkušeností v této oblasti, což ovšem nehrozí...) Jen bych chtěl v případě použití neaplikačního fw dořešit onu potřebu ;-)

Díky za tipy.

doplnění: měla by to být nějaká jednodušší záležitost, aby ji zvládal i poučený začátečník. Tedy asi ne nějaké změny opravdu hluboko v registrech či nastaveních fw (jak mi jednou Vladimír ukazoval v případě fw z Windows Vista).

a jak poznas konkretni server podle IP respektive, ze server na IP xxx.. patri nekomu duveryhodnymu? ja znam jen ripe.net a tam toho moc nezjistim, vetsinou je vse sit IANA a nebo jak to tam je, zpameti to nevim a konkretne nezjistis skoro nikdy nic.

mno protoze ta ip adresa nespada pod ripe musis se zeptat jineho spravce trebas tady
LACNICcountries.html

pouziti programu super scan od foundstonaku a ipnetinfo od nir sofera vic nez doporuceno