Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zapsat obsah boot sektoru?

Věc se má tak. Mám CF kartu (512 MB) v redukci IDE/CF, takže se chová jako pevný disk. BIOS ji rozpozná jako "fixed" disk. V programu Ranish Partition Manager jsem si na ní vytvořil MBR (RPM umožňuje několik verzí kódu v MBR, vybral jsem si "Boot Manager"). Pak jsem nabootoval z CD Acronis Disk Director a vytvořil na CF kartě dva oddíly.

První oddíl je primární a aktivní, souborový systém FAT32 (cca 450 MB). Druhý oddíl je rozšířený a v něm je vytvořená logická jednotka, souborový systém FAT32 (zbytek).

No a teď bych potřeboval zapsat obsah boot sektoru schopnýho nabootovat WinXP do boot sektoru prvního oddílu. Kartu můžu zapojit do čtečky, tj. program co hledám by měl ideálně fungovat ve WinXP.

Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.

Pavel

P.S.: Nepište mi, prosím, že do 450 MB se WinXP nevejdou...

Ono je to tak. Ta karta bude větší - najdu si nějakou rozumnou a objednám si ji. Zatím mám u sebe jen CF 512 MB (koupil jsem ji kdysi do svýho PDA).

Na téhle malé (512 MB) kartě bude multiboot (teda až se to podaří) a kromě jinýho tam bude live verze WinXP bootující komplet do operační paměti (mám jí dost: 2 GB). Konkrétně se jedná o Reatogo SDI.

Jimak zkušebně jsem taky oškubal WinXP SP2 tak, že jsem je nainstaloval do VMware do asi 480 MB velkýho oddílu. Bohužel jsem to nLitem přehnal a urval jsem toho asi moc (nebo jsem přehnal zákaz služeb, ...), protože se mi po přilášení nezobrazí shell (což je na nic) - ale jinak ty WinXP jedou...

Až budu mít kartu větší, dám si tam možná osekaný WinXP nebo Win XP Embedded.

Jo a proč ta CF. No kde o to, že jednak se mi disk přehřívá a já musím mít chladící podložku a pak, CF si vezme podstatně míň než disk, tj. pokud pojedu na aku, počítám že ušetřím. Taky si pak můžu vzít moťas do postele a neuvařím ho. Stačí?

Pavel