Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kancelářská PC sestava

Ahoj všem,rád bych znal názor případně doporučení ohledně mého návrhu pro tátu důchodce. Bude to na brouzdání, Office, sem tam fotky. Nic víc. Moc díky.

MB - Gigabite GA H81M-S1
Procesor - Intel Pentium G3420
RAM - Kingstone 4GB CL9 XyperX Fury
HDD - Kingstone SSD Now V300 60 GB
- WD Green 500 GB 64 MB
Chlazení - Cooler Master X Dream i117
DVD - Samsung SH-224 DB
Čtečka - AXAGO CRI-X6BB
Case - Zalman T4
Zdroj - EVOLVEO Pulse 350W
WIN 8.1 32bit

Kuba

Myslím že je zbytečné pro dané užití dnes ješte mít nekde u stolu velikou bednu, kde se točí dva vetráky, potencionálni zdroje hluku, toto je už minulost. Použít notebook se 17" display-em nebo pokud uživatel vyslovene chce, vyžaduje veliký monitor 22" a víc, pak hledat neco kde je to chlazeno vše pasívne. Vetráky dnes už pro toto použití potreba nejsou, u nového kompu do domácnosti kde hry se nepredpokádají jedine pasivní chlazení, jak procesor, tak zdroj.

Windows8 bych ignoroval, když už i Microsoft oficiálne oznamuje že W8 je zmatek, existovat na W7 nebo vyčkat co to bude W10.

Osobne ale nepredpokládam nic rozumné, nakolik tlak na používaní online služeb je veliký a dá se očekávat že i když pripadne prohrešky vúči user friendy ovládaní Windows8 částečne zmizí, vnucováni kde jakých blbostí spojených s Microsoftem a webovými službami naroste. Politiku "vše do cloudu" ješte oficiálne nezahodili do odpadu.

Bohužel jiná alternatíva než W7 zatím neexistuje, nekteré Linux-y sice jde užívat velice podobne jak W7, bohužel jen systém. Jak se vyskytne potreba pracovat s periferiemi, tak je to problém obrovský. Zatím tudy cesta pro masy nevede.

.... :puff:

Díky. Notebook byl i můj návrh tátovi, když mě požádal o novou sestavu( ta aktuální je 15 let stará), ale je to "stará škola"....chce bednu, má jí mít:-) A win7 jsou fajn, ale nejdou sehnat legálně...proto jsem volil win8

U TN neznám lepší a horší.
Bylo to řešení noťas ani krabice ne.
Vím, že to má svoje mouchy s ohledem na opravy, ale za ty prachy kancl PC + OS Win + monitor, vše vlastně v jednom to podle mě jde.
Otázka je jak dlouho to bude dělat dobrotu, je to ale spotřebák a pokud to přežije 2-3 roky tak to klidně může jít k čertu.

Já to nesčítal, ale ten bůůček by byl asi úžasný plasťák s úžasnou ergonometrií.
Pozn.: AIO má v mých očích velkou nevýhodu v nemožnosti výměny komponent a to i v případě poruchy. stavěl bych třeba ma mITX platformě.
Pozn_2.: K sestavě v úvodu. Desku od Gigabyte raději ne, zkriplené SSD od Kingstonu už vůbec ne, erosvolveo bych též neriskoval. CPU by stačil i "zeleninový".
Třeba pokus - pozor na verzi BIOSu.

I nad tím jsem uvažoval a dnes jde sehnat i malá skříňka s DC/DC měničem. Další možnost je AMD do skt FM2+. Sugo jsem volil kvůli dostupnosti a možnosti případného zvýšení grafického výkonu, furt je lepší než "herní" "notebook".

Přesně. Já nejsem přítelem AIO bazmeků, neb když tam něco odkráčí, jde vždy o servis nebo sběrný dvůr. Notesy servisuju, ale na ty aspoň seženu náhradní díly. Jak pravím: malá krabička s mITX prknem, čtyřiadvacka monitor (staříček už nebude bystrozraký) s reprákama, drátová klávesnice, bezdrátová myš. Do desítky vlezeš.