Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezpečnost práce

Navrhuji, aby se v odpovědích, týkajících se oprav závad hardware dal dávat předpřipravený text upozorňující na riziko úrazu elektrickým proudem. Pokud to nebude řešeno nějakou automatickou funkcí, tak žádám rádce, aby mysleli při odpovídání i na to, že elektřina může i zabít.
Ne, moje povolání není bezpečnostní technik a dokonce ani nejsem elektrikář :-).

Teoreticky to stačí. Ale z EULA Microsoftu bych si příklad nebral. Je to stejné jako s návodem jak se ptát- většina lidí zde na poradně své dotazy formuluje špatně i když mají možnost si návod přečíst a přesto se většinou odpovědi dočkají. Možná by stačila obdoba smajlíku jako je lebka , nebo ikonka s bleskem . Něco podobného, co bývá v manuálech.

Vzpomněl jsem si na to nebezpečí úrazu elektrickým proudem, když jsem nedávno četl dotaz od někoho, komu vyměňoval kamarád paměti ve spuštěném PC . Třeba T.I.P.ovi jsme tady radili při instalaci DVD do PC dokonce i to, jak otevřít case. Myslím, že upozornění, že do věčných lovišť může odejít nejen HW ( teda do silikonového nebe) není tak úplně blbost.

Kdesi jsem viděl hlášku, že žádné zařízení nelze udělat úplně blbuvzdorné protože blbci jsou úžasně vynalézaví.

Nejlepší věty před smrtí
- Zprava dobrý!
- Pusť mě k tomu, já tomu rozumím.
- Klídek chlapi, to je nulák.
- Neboj, není nabitá.
- Hoď mi sem to kladivo!
- Divné, cítím plyn, rozsviť!
- Pejsku, pojď sem!
- Brzdy jsou hotové, jdu je vyzkoušet.
- Hele ještě nejsem tak blbej abych zapomněl vypnout proud
- Neboj ten proud je určitě vypnutej...
- Ten větrák se netočí...
- Těch sto kilo v pohodě unesu...
- To je ale pěknej pejsek, můžu si ho pohladit ?...
- Říkám ti že sova houká jinak
- Přece nebudem utrácet za nějakýho elektrikáře, já to zvládnu..
- Neměls to vypojit ze zásuvky?...
- Nebojte, zacházet s pyrotechnikou umim.

(z http://automatizace.hw.cz/view.php?cisloclanku=2006 122901)