Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poradte pri kúpe HDD USB boxu + ATA disk

Predstavu mám takú, že by tom mal byť ATA disk o kapacite 320 GB,prípadne ešte 250 GB. Nižšiu kapacitu už nie. A k tomu nejaký USB box-cenový strop max.1500 korun. Keby bol nejaký super výnimočný box, tak by som dal aj nejakú stovku(dve,tri) navrch. Pozeral som na www.agem.sk a je tam celá plejáda boxov:-/ a potreboval by som pár tipov od vás na box aj disk.Najlepšie, keby ste sa ozvali niekto kto už máte nejaký USB boxík.
Díky za tipy.

ber v úvahu že rychlost přenosu přes usb není žádný zázrak, na teoretická čísla pro usb se moc nedívej.
my jsme potřebovali box na výměnný disk, proto jsme sháněli kryt bez šroubků. ty chceš zase stálý disk a půjde ti spíš o dobré chlazení - vybírej podle toho.

Já mám ten ST Labs testovaný na svethardware. I když podle testu chladí dobře /je hliníkovej/ tak jej radči provozuju bez vrchního víka. Moc bych ti nedoporučoval šuplík bez chlazení na tak velký disk /větší disk -víc tepla/.

Za nějakých 700 se dá koupit USB to IDE jen kablík s koncovkama a napáječem pak bys ten disk mohl mít "na stole" - nějakou kastli s větráním bys sbastlil např. ze starého pc plechy na hdd a chladil by se lépe.Zajímavý na tom USB to IDE je že má konektor ide 2,5 i 3,5 i sata.

Záleží jak to moc chceš přenášet /kabely s napájením zavazí/ . Kdybys nechtěl tak velký disk řeknu kup si 2,5 box. Kdybys to přenosný mít nechtěl řeknu vytáhni z počítače SATu plus napájení.

Podívej se i na už hotové řešení /box už s namontovaným hdd už od výrobce/.