Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno naco je stream procesor?

caute,

nevie niekto aka je funkcia stream procesora na grafickej karte? Pozeral som aj na googly no moc tomu nerozumiem. A aky je vlastne rozdiel medzi CUDA a stream jadrami?

A naco vlastne sú?

Je to hra so slovickami.
Nvidia nazyva svoje shaders v GPU "Cuda core".
AMD nazyva rovnaku vec "Stream procesor".
Rozdiel teda nie je ziaden.
Kedysi mali grafiky kopec jednotiek na rozne funckie zvlast, cize pixel shading, vertex processing...atd. Od GF 8 vsak Nvidia (myslim ako prva) nasadila jednu jednotku, ktora zvladala vsetky operacie naraz, cize dnesne grafiky uz nemaju milion shader units, ale len jednu unifikovanu.

aky je vlastne rozdiel medzi CUDA a stream jadrami?

ako sem už bolo povedané stream procesor je všeobecný názov, no konkrétne ho používajú spoločnosti ATI a AMD(ATI Stream)....termín CUDA jadrá používa NVIDIA. Takže medzi stream a CUDA nieje žiadny rozdiel...iba v názve ..

aka je funkcia stream procesora

stream procesor je vlastne niečo ako ALU grafického procesora..

No a stream procesor obsahuje ešte menšie bunky nazývané po angl. shaders, po slov. shaderi. Tam je vertex shader,geometrický shader, pixel shader ...sú to vlastne jednotky kde sa vytvára daná 3D scéna. Potom sa shadermi vytvorená scéna otextúruje v ďalšej jednotke, tzv. textúrovacej jednotke..tá už ale nieje súčasťou stream procesora!