Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé reakce počítače

Zdravim,
dlouho jsem mel nechraneny pocitac bez antiviru a pak jsem asi nejaky nekde stahnul...pocitac kdyz najel po startu do win tak trvalo (v radech minut) nez se otevrel treba prohlizec. Win jsem nereinstaloval asi 4 roky takze jsem se rozhodl ze mu dam cistej win. Disk jsem neformatoval jen jsem nainstaloval novy win na disk a pak samozrejme vsechny programy...problem je ten ze se pocitac chova porad stejne...nainstaloval jsem antivir, ccleaner a buh vi co jeste a naslo to hromadu problemu a viru ale muj problem to nevyresilo...nevite jestli to bude HW nebo SW problem?...mozna ze se nejaky dil poskodil (pocitac mam 6 let)

Diky za odpoved.

skontroluj si zataz CPU a vyuzitie RAM

- nepises konfiguraciu svojho PC, takze take male upozornenie: ak mas 1-jadrovy CPU a RAM > 2GB, problem je tu - vysvetlenie - ak mas menej ako 2 GB RAM, tak sa ti rychlo zaplni a disk potom swapuje - vykon tvojho PC sa nasobne spomaly, ak mas CPU s len 1 fyzickym jadrom - mas smolu, lebo vacsinu jeho vykonu spotrebuje programy na pozadi, hlavne antivir a systemove sluzby (nedeje sa to stale, ale po kazdej aktualizacii, plus ked je antivir aktivny a ked si system na pozadi robi udrzbu)

tak se rozepisu :) ...je to AMD athlon II X4 620 2,60 GHz, 3 GB ram tusim DDR3, Win 7 64bit, disk Samsung 500GB ATA, graficka karta ATI Radeon HD 4770, zakladovka msi ms-7599
jde o to ze jsem nic v PC nemenil...casem se pocitac zanesl (asi mozna i nejakym tim virem kdyz jsem nemel antivir) a sel hur a hur...preinstaloval jsem win a problem pretrval...proste treba udelam novou kartu v chromu a nez si ten pocitac uvedomi co po nem chci tak 10 vterin neni problem :/

jinak dole je benchmark toho disku a vykon ve spravci uloh...delal jsem i test pameti co je ve windows a taky mi to nic nenaslo :/

- ak si urobil cistu instalaciu OS (format+instal), tak jeho zanesesenim by to byt nemalo, i keď screan prave spustenych procesov a uloh by bodol
- zameral by som sa na zistenie teplot (CPU, doska-chipset, VGA) v necinnosti ako aj pri zatazi - ak budu vysoke, je potrebene skontrolovat funkcnost chladicov, pripadne ich ocistit od prachu, ak teploty neklesnu, tak prepastovat
- co sa disku tyka, bolo by fajn zistit jeho SMART status, pripadne ho testnut utilitou priamo od vyrobcu

- prave ze jsem format tentokrat nedelal...nainstaloval jsem jen na disk dalsi wokna...screen ti hodim az budu doma
- programek bys na to mel na neco co meri teplotu komponentu a pak ti vyplivne nejakej graf?
- na smart status se podivam odpoledne a hodim ho sem s tim screenem :)

- tak to chyba - ked instalacia OS tak jedine cista (na HDD ostal aj stary OS v zlozke OLD, prip. OLDWindows, zaroven ked bol stary OS zavireny alebo zahlteny kadejakymi nepouzivanymi a nechcenymi programami, pripadne vadnymi ovladacmi, tak sa ziadne problemy nevyriesili ale prave naopak, cize skratene ak existoval nejaky SW problem pred instalaciou OS na OS tak tam zostal)
- coretemp, speccy, ... (grafom si niesom isty, navyse ho ani nepotrebujem, nezaujima ma priebeh teplot, ale ich max. hodnoty v idle a burn stave)
- smart status urcite potesi, alebo ako som uz napisal, stiahni si napr. ultimatebootcd napal ho na CD alebo hod na flashku a nabootouj z neho, tam v sekcii HDD a diagnostika najdes utilitu od vyrobcu svojho HDD, tu spustis a nechas urobit test - staci aj skrateny a ak nevykaze ziadne chyby tak je HDD po HW strane OK

- inak ak budu tie teploty OK a aj HDD, tak ti nezostava nic ine ako zazalohovat si vsetky potrebne uzivatelske data (dokumenty,fotky,hudbu,videa) nie aplikacie - jedine ak instalacky, cely HDD sformatovata a OS naistalovat nanovo

- vycistenie tvojej instalacie OS na OS by zabrala omnoho viac casu ako postup spomenuty vyssie a vysledok by nemusel byt 100% ako pri cistej instalacii OS, navyse ak niesi aspon advanced user tak to ani neurobis (neber to ako urazku, ale ide o to ze by boli nutne manualne zasahy do registrov a mazanie poloziek, a ked nevies co mozes a co nie, tak si nepomozes, ziadne zazracne utility, ktore to cele spravia za teba neexistuju, rozne programy ak su spravne nastavene dokazu pracu ulahcit alebo skratit, ale nic viac)

- do buducnosti si sa aspon poucil a podobne instalacie uz nebudews robit (OS na OS)

tak jsem pocitac zformatoval a nainstaloval cisty win...rekl bych ze problemy pretrvavaji...delal jsem smart kontrolu disku...vse v poradku...kazdopadne me napada jestli nemuze byt problem softwarovy a k tomu jsem se dostal na zaklade toho ze kdyz jsem se prihlasil do chromu a synchronizoval jsem s nim pocitac tak se mi zda ze vznika tento problem...myslite ze je mozny aby jsem mel nejaky problem na svem google ucte?

- zalezi od toho co v tej synchronizacii mas, ak je v nej kopa offline aplikacii pre chome a kopa doplnkov, a zaroven je chrome nastaveny tak aby aplikacie po vypnuti nevypinal, ale nechal ich v RAM-ke, tak ano.
- inak by si sem mohol hodit screan s nainstalovanymi aplikaciami (pridat, odobrat programy) a vecami co sa ti spustaju po starte (msconfig)
- je OS zaktualizovany a mas naistalovane vsetky ovladace?
- este jedna otazka v akom rezime ti bezi HDD (ahci, native ide mod)?

- mala rada - po instalacii a aktualizovani OS, ovladacov a aplikacii, je vhodne vymazat obsah temp zloziek, vymazat odkazy v adresari prefetch, ktore odkazuju na instalacky (vsetko kde uvidis v nazve suboru instal a setup) a zdefragmentovat HDD

- este ma napadlo - skus spravit diagnostiku HDD utilitou od vyrobcu (nachádza sa urcite aj na UltimateBootCD, ktory som spomenul vyssie) - dovod - smart status systemu povie v akom stave sa nachadza elektronika, ale nepovie nic o tom ci disk nahodou nema vadne sektory, ak disk po diagnostike vykaze vadne sektory, tak spustit cmd ako spravca a napisat chkdsk x:(namiesto x pouzit oznacenie tvojho disku napr. C:) /f /r
- system sa pokusi dane vadne sektory najst a oznacit, aby sa v buducnosti nepouzivali, ak by ich bolo privela (stovky a viac) vymenit HDD

Benchmark disku - to jsi dělat neměl, měl jsi zjistit jeho stav (hodnoty SMART - viz odkazovaný článek v prvním příspěvku).
Nicméně i ten benchmark je k něčemu dobrej a měl bys náležitě zbystřit pozornost - Tobě nevadí ani se Ti nezdá podezřelé, že v oblasti kolem 250 GB poklesla velmi výrazně rychlost čtení?
Proto by ses měl podívat na ty hodnoty SMART a hlavně otestovat disk utilitou od výrobce (taky to máš v tom článku).

Dobrý den,
doporučuji stahnout advanced system care a čistič registru, advanced system care opraví všechny cbyby v systému a systém se nadále nebude sekat, dále vymaže spyware adware a trojské koně, umístěné na zakladní desce, po tomto šetrném léčení doporučuji polit zakladni desku, aby graficka karta dostala více štávy a systém jel ohodně plynuleji po tomto šetrném léčení doporučuji restartovat počítač a nožem rozřezat kabely.

::) A preco si to NEsformatoval ?! ,,ale len si to preinstaloval.
Ak robis cistu instalaciu tak MUSIS SFORMATOVAT disk a potom nainstalovat tam Windows !
Ak ti to bude spomalene aj po sformatovani a nainstalovani Windowsu tak je chyba v Hardware = Disk, Ram, Prehrievanie CPU atd...