Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace více PC

Zdravím,
mám připravit 35 PC. Všechna PC jsou stejný HW a mají mít i stejné SW vybavení. Rozhodl jsem se to řešit instalací jedné a následným klonováním po síti (UDPcast). Jenže háček je v tom, že je potom bude někdo po odvozu na místo provozu připojovat do domény. A tady vidím možný problém, který by mohl po klonování disku vzniknout - SID operačního systému. Na PC budou Windows 7 a Office 2013 + další aplikace, ze kterých už strach nemám.
Jak je to s instalací Office 2013, je nutné mít online účet? Rád bych provedl instalaci bez tohoto online účtu, jako to bylo dříve.

Máte nějaký lepší postup jak úkol splnit? Díky.

Něco jsem načetl a teoreticky by to tedy mělo být:

1) Nainstalovat na jeden počítač vše co má být.
2) Spustit sysprep a vypnout PC.
3) Naklonovat disk pomocí např. UDPcast.

Někde jsem se ještě dočetl, že instalce aplikací (bod 1) má proběhnout v režimu auditu, kterého dosáhnou, když před starem OS stisknu Ctrl+Shift+F3. Až pak má proběhnout instalace aplikací.

Jaký používáte postup vy? Díky

Sysprep s volbou Generalize, ne s volbou audit. Audit se používá pro vygenerování skriptů. Generalize pro zobecnění - právě třeba pro změnu SID.
Nevím, jaký má smysl pouštět SysPrep před naklonováním disku, tím klonováním disku vše přepíšeš. Takže sysprep by měl následovat až pak. A ve finále přidání PC do domény.

Pokud si nechceš hrát s UDPCast, pak to můžeš vyřešit pomocí klasické bitové kopie, kde si jedno PC nachystáš, kopii uložíš na síť. Pokud do té kopie nebudeš zasahovat, pak můžeš na konci udělat přímo SysPrep s volbou generalize bez restartu a udělat bitovou kopii.

PC pak nabootujes z rescue média, které si vytvoříš v rámci bitové kopie, obnovíš z obrazu ze sítě. Po restartu máš provedený i sysprep, takže jen zařadit do domény.

Nezapoměň na to, že sysprep na stejném PC můžeš udělat jen 3x

Nevím zda jsem to úplně pochopil, zkusím to po lopatě:

1) Na stroj_A provedu kompletní instalaci všeho co budu potřebovat.
2) Potom na stroj_A pustím sysprep s volbou generalize (pochopil jsem, že tím dojde k zobecnění) a stroj_A vypnu.
3) UDPCast už mám v síti rozběhaný, takže zvolím jen stroj_A jako zdroj a ostatní stroj_B, stroj_C, stroj_D, stroj_E, ... budou poslouchat a zapisovat na disk
4) Po naklonování stroje odešlu a oni je na místě připojí do domény, všechny stroje budou mít stejné SW vybavení.

Souhlasí ten postup, nebo jsem něco špatně pochopil?

Obecne:
-spusteni instalace, pak SHIFT+CTRL+F3, nainstalujes co potrebujes.
-pripravis si nejaky ten odpovedni soubor treba Unattend.xml, minimalne proto, aby se ti vytvoril defaultni profil.
-vzdy pred Sysprepem udelat ZALOHU..! at se mas kam vratit

Udelam si nejaky adresar treba Sysprep, do ktereho dam ten odpovedni soubor a batak, ve kterem mam:

C:\Windows\System32\sysprep\sysprep /generalize /oobe /shutdown /unattend:Unattend.xml
At to nemusim porad spoustet rucne (je treba spoustet jako spravce).

Po Sysprepu naklonuju HDD a vyzkousim dat na nejake stejne PC.

Jinak cerpal jsem vzdy z (mam pocit, ze si tam musis vytvorit ucet, abys to mohl cist)?:
http://www.optimalizovane-it.cz/windows-7/sysprep- zakladni-stavebni-kamen-tvorby-instalacniho-image- windows-7.html
http://www.optimalizovane-it.cz/windows-7/projekt- nasazeni-windows-7-cast-prvni-pripravy.html
http://www.optimalizovane-it.cz/windows-7/projekt- nasazeni-windows-7-dil-druhy-kompatibilita-aplikac i.html
http://www.optimalizovane-it.cz/windows-7/projekt- nasazeni-windows-7-dil-treti-instalace-operacniho- systemu.html