Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po (neúspěšné) aktualizaci nepoužitelný PC

Od rána mi vyskakovalo okno s restarováním kvůli aktualizaci Windows. Po obědě jsem už mě to začalo štvát, tak jsem to teda potvrdil. Celé to trvalo skoro asi hodinu. V půlce jsem si všiml, že se to nepodařilo a že se to obnovuje nebo co. Po dalším restartu to ale začalo být nepoužitelné. Po zadání hesla se to přihlašuje tak 10 minut. Zapinání programů buď vůbec nejde nebo to taky trvá až 10 minut. Třeba Firefox se po kliknutí na ikonu zapnul asi až za 15 minut. Programy se každou chvilku seknou a neodpovídají nebo po spuštění přestanou pracovat a vypnou se.
Zkusil jsem obnovu, ale prý to není možné gyth.
V nouzovém režimu to samé. Nevím, na co bych se měl zaměřit. Celé je to divné -_- Před restartem bylo všechno v pořádku. Když jsem se odhlašoval z nouzového režimu, tak to zobrazilo tuto zprávu: 1zMOOc7
Windows 7, Lenovo E520

Recovery asi nepujde, protože jsem kdysi dávno (už nevím proč) disk úplně mazal a hodil tam nové windowsy. Pokud teda nebyl ten recovery oddíl není nějak urytý, tak jsem asi smazal i ho. A do reinstalace se mi teď moc nechce :-/

Po chvilce používání (a nadávání) mě napadlo, že by takové chování mohl způsobovat pevný disk.
Zkusil jsem, Crystal Disk Info a ukázalo mi to toto. Netuším, co přesně ty žluté řádky znamenají, ale asi chápu správně, že přicházím o disk, že? :(
https://dl.dropboxusercontent.com/u/16233725/Scree nshot%202014-12-14%2004.25.40.png.

Pokud nebude těch přemapovaných sektorů přibývat, tak lze ještě disk používat. Pokud se to číslo začne zvyšovat, tak už opravdu takový nespolehlivý disk není moc dobré používat. Před reinstalací nechat pomalu zformátovat pevný disk (po tomu budou aspoň podezřelé sektory na nule, přemapované to samozřejmě neopraví). Další info: Jak opravit stolní počítač - disk

Jestliže již má disk nějaké vadné nebo přemapované sektory, tak to také neznamená, že by byl už nepoužitelný. Disk tyto sektory vyřadil a může fungovat normálně dále. (Existují sice utility, které se mohou pokusit vadné nebo přemapované sektory opravit, ale toto nedoporučuji. Když byl sektor vyhodnocen jako nespolehlivý, tak je lépe jej vyřadit a nepoužívat.)
Pokud by se ale počet vadných nebo přemapovaných sektorů začal v čase postupně stále zvyšoval, tak takový disk již nelze považovat za spolehlivý a není vhodné je dále používat.
Na takovém disku bude docházet ke ztrátě dat. Když na něm bude nainstalován operační systém a dojde ke ztrátě dalšího sektoru, tak v tomto sektoru mohl být důležitý systémový soubor a operační systém se již při příštím zapnutí PC nemusí spustit.

Teď jsem na živě.cz četl, že se jim pokazila jedna aktualizace. Prý přestal jít Windows Defender. V komentářích tam píšou, že jim nejde obnovení systému, stejně jak mně.
Takže jsem dostal tu samou aktualizaci. Je možné, že když pokazila tolik věcí, tak dojebala i můj disk? Vím, že to zní divně, ale fungovalo to bez jediné chyby až do aktualizace. :-/

zkontrolovat si tu vadnou aktualizaci může, ale ta se chovala jinak - někdy znemožňovala ověření podepsaných ovladačů.

v jeho případě bych se držel obrázku crystaldiskinfo s varováním u kritických parametrů 05 a c5. i když nejde (raw) o vysoké hodnoty, mohl mít smůlu a nabořilo to souborový systém na blbém místě.
čili provést kontrolu c:, ať opraví co umí.
když to bude přetrvávat, zkusit v cmd.exe (jako admoš):

sfc /scannow

nebo opravnou přeinstalaci přepsáním systému, bez formátování.

nemá cenu tomu věnovat větší úsilí, spíš zachránit cenná data a shánět nový disk.