Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak změnit nastavení importu obrázku z fotoaparátu do PC?

Ahoj vespolek. Začnu videem: windows.microsoft.com Mám problém s položkou Import settings (na videu vidno od 33. vteřiny vlevo dole v dialogovém okně). Donedávna mi to fungovalo normálně, tj. po kliknutí na odkaz se otevřelo okno, kde se dalo změnit cílové umístění fotek. Teď to na kliknutí nereaguje. Fotky se naimportují do základního umístění - Obrázky. Věřím, že je tady hodně fotografů a někdo se s problémem už setkal. Hledáním jsem řešení nenašel. Díky za případnou pomoc.

Asi by to chtělo reset nějakého nastavení, ale netuším jakého.
Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Přehrát automaticky jsem zkoušel - beze změn.

[20756-dialog-jpg]

Ta ikona (náhled) tam chybí jenom teď při zkouškách z flešky. Když tam zapojím foťák, tak se náhledy zobrazují.

Tyhle "základní" věci jsem už udělal dříve. Těch "fixů" jsem zkoušel už i více (USB, složka, zákaz/povolení automat. spuštění), ale beze změn. Někde v systému je asi možnost (asi v registrech), kde by se to mohlo asi dát resetnout. Na netu je hromada stránek, které poradí, jak změnit to nastavení uložení, ale nikde není, jak to opravit, když to nefunguje. :-)

On ten přenos do PC není problém - ono se to jenom "prodlouží" a to, že to následně musím pak přesouvat do dalšího umístění, kde mám ostatní fotky.

Zóny zabezpečení (pokud myslíš Možnosti internetu) mám na Výchozí a nic jsem s tím nedělal. S tím to snad ani nemá co společného, nebo jo? Ještě cca před třemi týdny to fungovalo normálně. Import jde, ale není možné určit místo, kam se to uloží.

Tam bude nějaká bota ve Windows Exploreru, protože by mělo vyskočit okno pro místo uložení a ono nic.

Našel jsem jediné "neřešení": www.sevenforums.com, ale než takhle laborovat s profilem, navíc s nejistým výsledkem, tak to už raději přeinstalovat systém. Anebo to nechat tak jak to je a smířit se s "ručním" přesunem složky s fotkama a jejich přejmenováním. OS kvůli tomu překopávat nebudu.

vše má společného se zónama.

udělejme to takto- stáhni procmon
filtr process name is explorer.exe include
a zjišťuj.
----

před akcí povypínej vše co se týká explorer.exe
připoj médium a nech vyjet ten dialog, dostaň se až k nabídce uložení a v procmonu stopni capture- bude se to hledat na konci.
log ulož, brnkni sem (upozorňuju, že se tam může vyskytnout adresářová cesta i k tvému pornu:))) a můžeme dumat dva. rozhodně jukněme do zásobníků vláken.

tak jsem se k tomu dostal.

poznatky:

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pho to Acquisition\DestinationMru
C:\Users\aaaaaaaaaaaa\AppData\Local\Microsoft\Phot o Acquisition\PreviouslyAcquired.db
C:\Program Files\Windows Photo Viewer\PhotoAcq.dll
http://blog.dasignz.com/2012/10/windows-8-photo-im port/

co je v cílové mru?
zkus máznout kešku dřívějších sezení
tímhle to taháš - údajně reaguje na osmách příkazem rundll32 photoacq.dll
odinstaluj si ten hroznej iobit.:-D

není nic proti ničemu, i když funkčnost vypadá košér, zaregistrovat knihovnu znovu (cmd jako admin, regsvr32 "cesta ke knihovně\knihovna") knihovny jsou dvě 32 a 64bit, stejně používáš 64bit knihovnu na 64bit mušličce.

MruEntry jsem smazal už včera - bez efektu (a nepamatuju si, co tam bylo).
IObit používám (mám nainstalovaný) už dlouho, tím to patrně nebude. Pro jistotu jsem ho odinstaloval - bez efektu.
Kešku jsem smazal - bez efektu na problém.
Stejně tak jsem promazal i cesty v rootdirectory (foto i video) - nic.
Mám Windows 7. Zkoušel jsem přeregistrovat tu knihovnu - žádná změna.
Díky za snahu.

"C:\Users\aaaaaaaaaaaa\AppData\Local\Microsoft\Photo Acquisition\PreviouslyAcquired.db"

- co s tímhle? Ta db (97 kB) má jako poslední změnu dnešní datum. Asi proto, že jsem se v tom šťoural. Ve složce není žádný jiný soubor nebo podsložka. Smazal jsem ji - po importu se vytvořila znovu o velikost 1 kB - bez efektu.

Tak jsem to nakonec vyřešil tak, že jsem Obrázky přemístil (nasměroval) tam, kde mám ty ostatní fotky.
Nastavení importu sice stále nefunguje, ale fotky defaultně končí tam, kde je chci mít.
Není to sice úplně košer řešení, ale účel to splňuje.

Kmochnovi děkuji na snahu a ochotu.