Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč se mi seká natvrdo pc ? doufam že to je naposled co tu pišu dotaz :).

Ahoj, tak byl jsem v servisu tam mi rekli ze mnemaji cas a ze mam dojti po vanocích, tak jsem pořad dumal nad ctim čim by to mohlo být, proč se mi vlastně natvrdo sekne vzdy pc a je jedno jak dloho pc mám zaplé, narazil jsem na internetu na super clanek a psal tam o ruzných problemech které zpusobují zaseknutí pc, vetsinu z toho jsme vyloučil, nainstaloval jsem SIW program na zjistení stavu teploty ... vse co psal v clánku jsem měl na 1 takže teplota to být nemohla ... co se týče grafiky ... procesoru a pamětí, pak jsem se podival na napeti na zdroji a t bylo taky v poradku. uz me nic nenapadlo jen otestovat pomoci programu RAM pamět, tak jsme dal test ktery da bootovat z flashky a spusti se pri startu pc .... svte divse po 30 min mi o napsalo 1 error bohužel nevím která z pamětí je v mem pc špatná ... nic z toho nevyčtu ... pokud by někdo vedel která pam+t je špatna budu rad za odpověd :) , teda jestli vuec je špatná. zde přiložim screen. diky moc

tak jsem si v manualu precetl ze o.c - 1666Mhz a oc je taktovaní takže asi 1666 by tam nejeli ale 1333 bych mohl pretkovat az na takovou velikost?? bo ted nechapu ... nebo radsi koupi 1333 MHZ a nebuud se tim zatežovat , rozdíl nepoznam ? chci koupit ted 2 x 4 gb a v pc mam 4x 2 GB takže 2 x 2 gb vyndam.

takže jsem z toho jelen provedl jsem test na kazdou pamět zvlášt, a světe div se ai jedna vadná ..a přitom když jsem je poprvé všechny testoval hodilo mi to jeden error ... tak je tu nějakej specialista?? a vyřeší zahadu mého pc ??

No tak teď ještě každou (možná tedy bude stačit jen jednu) vyzkoušet v jednotlivém slotu...
Třeba mě specialisti setřou, ale zřejmě to nemusí být konkrétním modulem paměti, ale slotem. Po nalezení chybujícího slotu tento při instalaci dvou nových modulů vynechat (když chceš dávat 2x 4GB).

může to být slotem, ale spíše je to tím, že ty paměti jedou v dualchannelu, tj. každý modul se chová jako "půlka" paměti a data jsou taky "napůl", což zvyšuje náročnost na časování pamětí.

Dle mého to vede na to ruční nastavení rychlosti/časování. Vše je popsáno v manuálu k základní desce.

nestabilita čehokoliv se prejavuje tím že jednou ANO a jednou NE, od toho ten výraz "nestabilita"

problémy s nestabilitou se reší tak, že postačuje jediný výskyt vady a součástka se vyhazuje ze zarízení definitivne

pritom je úplne bežné že tato součástka, RAM, bude v jiném zarízeni fungovat zcela bezchybne.

no není to na mrtvici ???

.... :puff:

hmm na časovaní kašlu... paměti jsem znovu projel a vse ok, takže mam pustenou oeru prohližec a mam takove miniseky pri seskakovani oken v opere i text treba kdyz tady pišu tak proste nestiha zobrazovat nějaku chvilku ... vubec tomu uz nerozumim co je skara špatně v tom pc pred chvilkou uplně bila obrazovka ... z ničeho nic ..