
Bazarový Harddisk do X61
Ahoj,
Doma mám starou X61 a chtěl jsem ji opravit. Má s nejvyšší pravděpodobností rozbitý Harddisk. Zkoušel jsem tam narvat SSD od Samsungu, ale X61 ho vůbec nedetektovala, pravděpodobně protože nepodporoval SATA 1,5 ale pouze 3 a 6. Našel jsem si Harddisk na aukru http://aukro.cz/seagate-2-5-250gb-sata-i4898019331 .html, který by měl umět 1,5 SATA. Ještě jsem měl v plánu koupit flashku a nainstalovat na ní linux, ale to mě už přešlo. Na ten HDD bych chtěl hodit Windows.
Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti?
Dík
Potoso
- kazda vyssia verzia SATA je 100% kompatibilna so starsimi verziami (prepne sa na prislusny pomalsi mod prenosu)
- bios SSD nedetekovalo? - ak nieje SSD vadne skusil by som pouzit najnovsi BIOS - http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-a nd-netbooks/thinkpad-x-series-laptops/thinkpad-x61 /?tabName=Downloads (BIOS Update (Bootable CD) - ThinkPad X61, X61s, Reserve Edition v 2.22)
Při bootu vyhazovalo stejnou chybu jako když tam to SSD nebylo. SSD jsem potom vrátil :). Jde nainstalovat nový BIOS, když na NTB nespustím windows? Jsi si jistý s tou první věcí?
E: Když nabootuju linux z flashky jede OK.
- najprv by som musel vidiet aku chybu ti to vypisuje
- ano - ide o obraz, ktory vypalis na CD, z neho nabootujes a spravis update Bios-u
- ano, je to sucast specifikacie, to by sa vyrobca radica musel vykaslat na specifikacie
Ten 3. bod myslíš specifikace u čeho? Jdu ten Ntb najít :D a napíšu co píše když tam nic není.
- specifikacia radica SSD alebo HDD, nachadza sa na danom zariadeni cize je sucastou kazdeho SSD alebo HDD
SSD jsem zkoušel myslím Samsung 840 evo 120 GB. Zkusím harddisk z PS4 :D.
E:http://www.lenovoshop.cz/samsung-ssd-ssd840-evo-12 0gb-sataiii-2-5-540mb-s-410mb-s-7mm-basic_d564857. html Tento SSD jsem zkoušel a o něm nepíší, že by byl kompatibilní se SATA 1,5 pouze se 3 a 6
- keby si si stiahol Data Sheet k tomu Samsungu, tak by si videl, ze okrem SATA III podporuje aj SATA II a SATA I (cize SATA 600, 300, 150)
- co sem nedas ten screan s chybou?
- zaktualizuj si ten bios
Fakt dík za pomoc :)
Jdu ho nahodit. Ten SSD už nemám. Zkusím PS4 HDD a co to schválně vyhodí.
E: ERROR 2100: HDD0 (Hard disk drive) initialization error (1)
V tuto chvíli HDD v pc není
Tak z PS4 to brát nebudu to je moc mrcasení, ale přemlouvám kamaráda aby mi půjčil z jeho starého Asusu a tvrdí mi, že to nepůjde. Je to možné?
- ak ma kamarat sice SATA HDD, ale ma ho vo svojom NB uzamknuty heslom, tak bude od teba chciet pocas POST testu od teba heslo
Kamarád tam heslo asi nemá, stejně bych to formátoval, ale říkal mi něco o tom že asus používá nějaké speciální čipy či co :D
- keby tam kamarat heslo mal a ty by si ho nevedel, tak by ti formatovanie nepomohlo - ani by to tvoj NB nedovolil
- specialne cipy na HDD su ... na entu, ak je pouzite rovnake rozhranie (SATA) nieje co riesit, Asus nieje vyrobca diskov
Taky jsem si říkal že je to blbost, ale raději jsem se zeptal vás. HDD dostanu nejdříve ve čtvrtek pak sem znovu napíšu. Zatím dík :)