Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Linuxu na HDD.

Ahoj

Potřeboval bych poradit ohledně instalace Linuxu Ubunto.
Mám externí hard disk, který je starý asi 10 let (připojen přes IDE, 40GB paměti), je zformátovaný do Fat32.
Tento hard disk byl vyjmut z počítače a byl připojen k jinémů (ve kterém byl zformátován), teď bych potřeboval pomocí toho druhého počítače na něj nainstalovat Linux.

Existuje nějaký program, který by umožňoval instalaci Linuxu z ISO instalačního souboru?

Nechci tento problém řešit pomocí vypalování či flash disku, prostě potřebuji nainstalovat Linux na hard disk tak aby z něho ten starý počítač šel nabootovat.

Předem děkuji za odpověď.

Jak tomu rozumet " externí hard disk, ... připojen přes IDE, 40GB paměti " ????

Co to má být ? Co to je ?

IDE PATA disky se sice vyskytovaly ve výmenných šuplících, no ty byly interní, nikdy né externí.
Externí varianty výmenných diskú musely mít jiné pripojení, buď SCSI nebo SATA nebo USB, jenom ty povolují odpojení za chodu.

Tak co to tedy máš ?

... :puff:

1. Distribuce se jmenuje "Ubuntu", nikoliv "Ubunto". Možná šlo o překlep, ale s dalším pokračováním pochybnosti stoupají.
2. Externí disk je jaksi co? Byly BOXy PATA/USB2, ale tady v tom zmatenci si nejsem vůbec jist, čemu "termitujete" "externí disk přes IDE".
3. Každý operační systém je záhodno instalovat na HW sestavě, kde bude posléze provozován!
4. Rád bych věděl, zda byste takovou "instalaci" chtěl po redmondském os! Soubor bootovatelného obrazu "iso" je určen pro vypálení na optické médium, nebo pro převod na USB flash disk!! Existují i přepisovatelná optická média.

Z dotazu je jasné, že vaše znalosti a dovednosti (zatracený Indoš!) jsou naprosto nedostatečné. Někoho angažujte, instalace a nastavení jakéhokoliv operačního systému je bez patřičných znalostí a dovedností nemožné.

4. Ja, kdybych si s tim mel poradit bez externich medii (jako flash a podobne), tak si rozbeham virtualizaci, v ni rozjedu Gentoo (nebo jiny linux), v nem (a ve virtualizaci) pripojim ten extreni disk a nainstaluju to normalnim zpusobem.

Ovsem nevim zda by toho byl schopny i autor dotazu.