Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí CLOUD řešení

Dobrý den,
Přemýšlím o nějakém domácím cloud řešení. Padlo mi do oka toto. Chtěl bych se někoho, kdo se v tom vyzná zeptat, zda to zvládne pustit třeba na dvou, nebo třech PC úplně jiný film. Nebo když na PC budu prohlížet foto a na televizi pustím film. Nebude se to sekat?
Díky

Aha. No pevnou IP nemám. Ale problém by to být neměl. Já myslel, že to zvenku běží přes nějaké jejich šifrované spojení.
Ještě dotaz, pokud tam jsou dva disky, tak na obou je to samé? Jako dvě kopie? Byl bych klidnější, kdyby třeba odešel disk , tak že bych věděl, že to mám v záloze na tom druhém.

Sorry za blbý dotazy, ale expert nejsem.

to čteš marketingové kydy. Ty píšou kravaťáci, pro které je bezpečnost efemérní pojem. Oni si potřebují napsat do specs sheetu co nejkůlovější frikulínštiny, aby to kupovali další lidi, co netuší jak to funguje. ;-)

Cloud je dnes hodně moderní slovo, přitom je to stále totéž - zpřístupnění dat do internetu. Zatímco profi cloud služby spravují profi admini 24 hodin denně (a i tak mají občas průser), kdo bude spravovat tvůj domácí cloud:?:

edit: zrovna třeba takový poodlebleed bug byl např. u Synology opraven už v dubnu, přesto valná část uživatelů synology dodnes neaplikovala patch: http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=108& t=84383

Pořiď si NAS, který má Raid1 - 2 zrcadlené disky. Když jeden disk odejde, jen ho vyměníš.
Lepší NAS servery mají HotSwap - výměnu disku za provozu. Ale to nepotřebuješ. Když pořídíš "normální" disky (doporučuji WD RED), pak vydrží hodně dlouho bez poruchy.

Přístup na NAS zvenčí udělat můžeš, ale nejlépoe ve své režii. Můžeš si to ošetřit povolením konkrétních portů (nejlépe přemapovanách ze standardních na jiné z venku) na routeru.
NAS servery ti taky umožňují vytvoření VPN (pokud to neumožňuje tvůj router). Pak se připojuješ bezpečně do vlastní sítě zvenku, šifrovaným spojením s ověřováním certifikátem...

Ale podmínkou proto, abys vše (hlavně jednoduše) a bezpečně nastavil je pevná veřejná IP adresa.

To je to samé, jako když Ti u střihového programu pro editaci videa napíší "Vytvoření Vašeho DVD jedním kliknutím". Ano, je to jedno kliknutí, ale předtím musíš natočený materiál:
- nahrát z kamery do PC,
- naimportovat do střihového programu,
- správně seřadit a sestříhat, vybrat vhodné přechody mezi snímky,
- doplnit případné úvodní a závěrečné nadpisy, nebo i průběžné mezinadpisy,
- vybrat vhodnou podkreslovací hudbu, sesynchronizovat ji s obrazem
- nahrát případný komentář,
- ... /případné další úpravy dle libosti/
No a pak, po mnoha hodinách práce, nakonec vložíš prázdné DVD, a s velku slávou provedeš ten závěrečný jediný klik na příslušné tlačítko, kterým se Ti film nejprve vyrenderuje a pak vypálí na DVD.