Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chladic a pasta pro i7 870

Dobry vecer, mam stary chladic u pc a 3 roky nebyl cisten vycistil jsem ho a teploty kledly o 10℃. Myslite si ze potrebuji jeste novy chladic a pastu? Teplota pri kklas stavu 50℃ a pri hrani bf4 63℃. Myslite ze by mi to pote zvysilo vykon kdyby se teploty snizily? Chtel bych se cenove i s pastou vejit do 700kc. Popripade mam jen vymenit pastu a chladic nechat?

Jinak dosavadni chladic uvadet ani nebudu je to kombinace intel co je v baleni a tunel plastovy... acer to odflakl na to ze je to i7. Myslite tedy ze je to zbytecne? Nebo mi to zvysi vykon napriklad tim ze procak se bude sam taktovat na core boost bez problemu?

Dekuji mockrat predem

Nerozumím! Chodíte do té knihovny?!
Před položením dotazu máte takové "zbytečné" "povídání", co máte uvést, aby se dalo odpovědět. Ptáte se už dlouho, že byste si možná mohl už všimnout.
Zmínka "Acer" ==> značkový počítač?! A co rozměry skříně? Systém chlazení? A tak dále. Mám pro vás překvapení. Zvláště věžové chladiče se nevejdou do všech skříní, proto ta "zbytečná" otázka na rozměry skříně. Teplovodivé pasty se bojím, v některý pacinkách je krajně nebezpečná pro HW.
Pokud teploty odpovídají skutečnosti a je použit BOX chladič, pak to není až tak zlé. Procesor začne vkládat prázdné cykly až při vyšších teplotách a vypne ještě výše. Problém může být v administraci os.

Takže Šolochov Tichý Don!

Jak jinak asi rčit, zda se nějaký předmět někam vejde, než změřit rozměry? Nevykládejte mi, že vzdálenost od patice CPU k patici slotu PEG je jiná než běžná? I to se dá změřit. Dokonce se to dá vyfotografovat.
Nevím, zda jste byl varován před nákupem značkové sestavy, což nese takové problémy.