Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čtvrtá reklamace tabletu - vraceni peněz?

Zdravim,

chci se zeptat zda nemate podobnou zkusenosti nebo nevite jak jednat v podobne situaci?

Pred rokem koupen tablet ASUS T100TA za 11tisic (normalni cena byla 9-10 ale byl k nemu jako darek ten nejzakladnejsi xbox). Pritelkyne z nej mela velkou radost do prvni poruchy. Poruch bylo nekolik vypisu je strucne.

1. Tablet nesel zapnout
(pry vymena batrie)
2. Tablet nesel zapnout, kdyz se zapl po prihlaseni do systemu(zadani hesla) se vypnul
(pry vymena zakladky)
3. Tablet vracen z reklamace pro zmenu nefungoval dotyk (celkem podstatna vec u tabletu)
(pry vymena displeje)
4. Nervy na pochodu tablet vracen z reklamace ale hned po rozbaleni sme zjistili ze dotyk stale nejde
(uznali ze je to vadny kus)

Tak jsme sli opet do elektra kde jsme jej koupili. Priznali nam vraceni penez, avsak za podminky, ze jim vratime xbox, jinak nam penize nedaji. Xbox vsak se svymy 4gb pameti a bez kinektu nas nebavil tak jsme jej asi mesic po koupi tabletu prodali. Bral bych kdyby nabidli moznost odpoctu nejake castky za xbox z vracenych penez (zde se obavam aby cenu nenadsadili, my jej prodali za 2800). Elektro vsak stale tvrdi, ze bez nej nam penize nevrati. Jak byste tuto situaci resili? Dekuji

no podla mna ich nema co trapit co robis s xboxom, nakolko to pridavali k tomu tabletu...a aj tak je to z tvojej strany neriesitelne. Ale oni by sa mali bat, pretoze ti odopieraju riesenie tvojej reklamacie a mozu mat z toho problemy - to by som im povedal.

To akoze cakaju ze pojdes od toho cloveka kupit xbox nazad, alebo im donesies novy? Asi tam bude nejaky riadny papek, na tom reklamacnom. Ved im tam urob hurikan a divadlo, uvidis, hned si budu dat povedat.

Tak jsme sli opet do elektra kde jsme jej koupili. Priznali nam vraceni penez, avsak za podminky, ze jim vratime xbox, jinak nam penize nedaji.

Až tam půjdeš znova a budou na tom stále trvat,tak ať Tě to dají písemně.Řekni,že to potřebuješ pro posouzení pro svého právníka a pro ČOI.

tak dneska sme tam byli znovu a vyjadreni je jasne ... vratte xbox a vratime penize. Ma se to pry tak ze euronics je prodejce ktery koupil zbozi a prodal dal od asusu. Tudiz asus zodpovida za opravy, ale asus v tomto pripade (4 reklamace - vraceni penez) chce xbox zpet, jinak nedostaneme penize(chudak euronics s tim nic nezmuze)... coz je reseni bez vychodiska (xbox uz nedopatrame kde je) ... na fakture je to psano na jednom radku, ale jak uz zde nekdo jiny psal melo by to jako darek byt rozepsano na radky dva. Mam to tedy asi chapat tak ze to jako darek neni ale prodejce tvrdil ze ano, v prodejne i na webu (viz odkaz zde v diskusi kde slovo darek pouzivaji nekolikrat - klamava reklama tim padem asi). Vyjadreni mi nemohli na miste pisemne dat pry mne ho poslou mailem(zatim nic uvidime). Prosim Vas nejake napady co dal? (pravnik(moc penez), COI?) Dekuji

tak sem tam volal (COI) a oni takoveto veci neresi, oni resi spise dokladovou stranku veci a odkazali men ze todle mam resit s pravnikem... tak jdu shanet nejakou pravnickou poradnu Zdarma. Mimo jine euronics mi napsal ze se mnou tuto vec resit nechteji a ze ji budou resit pouze s mou pritelkyni(na kterou je zarizeni koupeno).

mne to pripada ako nejaky balicek vytvoreny Euronicsom, nie asusom, tomu moze byt xbox ukradnuty. Napis do asusu o vyjadrenie a nech ti navrhne asus nejake riesenie,a nech si spravia poriadok s predajcom, im robi zle meno. Kopiu mailu by som poslal na vedenie euronicsu (na ustredie, nie na predajnu)

pripadne je riesenie kupit nefunkcny xbox a otrieskat im ho o hlavu.

Taky by bylo dobrý zahrát notu na klamavou reklamu, protože pokud byl všude uveden Xbox uveden jako dárek, tak by to měl být dárek a ten je zákazníkovi věnován, nikoliv prodán. Takže toto by mohlo Euronicsu pěkně přitížit.

Já si taky občas říkám, jak to asi je, když Horst Fuchs v teleshoppingu nabízí svoje supernože. Dostaneš hromadu nožů, ale kupuješ jen jeden, to ostatní je dárek zdarma. Takže koupíš jeden možná kvalitní nůž, ten zbytek může být totální drek, ale to reklamovat nemůžeš, to bylo přece zdarma jako dárek, koupil jsi přece ten jeden hlavní nůž!

Zkus ještě dotaz na SOS,mají poradu právníků nebo odborníků zdarma.
A v té prodejně je pořád otravuj,že to písemné vyjádření potřebuješ a v nějaké podrobné formě i s podpisy nebo razítkem,protože ho budeš posílat dál-zmiň se o soudech,ČOI,nebo o nekalé soutěži a klamavé reklamě,tj.Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.Prostě ať se těší,kdo z nich je přijde navštívit a kontrolovat.

otazkou je jestli nesmazou ty webove stranky s odkazem dke tvrdi ze to je darek(4x)... ja si je ulozil jako obrazek jako dukaz ale zda to bude stacit nvm. Kazdopadne misot jejich vyjadreni mi prislo ze se mnou oni jednat nechteji , ze budou jednat jen s mou pritelkyni (telefonicky - rano ji volali ale nedovolali se).

je to psano v jednom radku :-/ Asus T100TA s dockovaci stanici + XBOX 360 - 10990 Kc ... (uz pred tim rokem stal tablet okolo 9 na heurece ale na todle lakali) ... uz jsme tam byli ale nemeli tam vedouciho tak se mame vratit az ho tma budou mit protoze prodavaci si s tim nevi rady. Tak snad zitra

Když vidím, jak se písemně projevuješ, tak vážně pochybuju v tvůj úspěch.
Zdravý selský rozum říká, že jsi uzavřel smlouvu mimo jiné v souladu s obchodními podmínkami prodejce. Pokud ses s nimi ke dni uzavření kupní smlouvy seznámil, což jsi evidentně neudělal, tak bys teď věděl, jak je tam problematika "dárků" ošetřena. To je soudruhu směroplatne, víš!?

Nevím k jakému dni zboží zakoupil. Ať si sám dohledá obchodní podmínky k aktuálnímu datu.

__________________________________________________ _________________________________________________
Oslovením "soudruhu" jsem nechtěl vyvolat jízlivého pana Karla, který tu "nakazí" kde koho.
Život je fajn, jen je to někdy náročnější ...
Otevřeš si k večeři rybičky a zase na tebe z plechovky vyskočí pan Karel ... prostě ideální dárek v lidském balení! :-D

uzavrena smlouva byla na zaklade klamnych informaci (darek) a podle zakonu nemaji pravo na vymahani darku (proto se odvolavaji ze na uctence je psan darek jako soucast baleni a ne zvlast :) ). Jeste jednou zduranuji ze prodejce lakal na DAREK ... pokud to tak ale nemyslel, tak lhal a oklamal zakaznika, a proto vedeme tento spor.

PS: pisemny projev - bez diakritiky - zvyk na EN klavesnici - uredni dopisy a podobne pisi samozdrejmne spisovne ,s diakritikou a bez chyb ;-)

ahoj ... vy jste se jeste nepreklikl ze ... (holt rychle psani obcas byva na ukor kvality) nechapu ze se vzdy najdou takovi co misto pomoci, ci inteligentniho prispevku k dane problematice cloveka hned kritizuji a sami nic inteligentniho nesplodi ... nema smysl se ale o tom hadat, to do zdejsi diskuse nepatri, resim zde vaznejsi problem ;-) (a diky ostatnim v teto diskusi vim na cem jsem a jak to dal resit).

Kdyby sis raději dohledal ochodní podmínky prodejce platné ke dni nákupu! Místo toho zbytečně kontaktuješ ČOI. Co jsi jim řekl? Že jste si s přítelkyní dosud nepřečetli podmínky ani nenahlédli do NOZ? Postěžování si s barvitým vysvětlením, jak se cítíš být v právu a poškozený? Nedivím se, že tě vypoklonkovali. Opravdu máš problém s pochopením psaného textu? Věř, že prodejce si ve svém vlastním zájmu dobře ošetřil "problematiku dárků" aby předešel vychcánkovství. Nic není zadarmo a tak zajímavé, jak se na první pohled může zdát. Teď jen sklízíš své ovoce, tak tu nebřeč.
Prasák a spol. (rektální alpinismus panu Karlovi) neunesl skutečnost, že do mého příspěvku nebyla zcela zásadní myšlenka obchodních podmínek zmíněna. Projevy rádců se tu často nesou v duchu - "Dej volovi funkci a on ti ukáže!".

Nyní věcně:
obchodni-podminky
Původní obchodní podmínky (platné do 31. 12. 2013)
Původní obchodní podmínky (platné od 1. 1. 2014 - 30. 4. 2014)
Původní obchodní podmínky (platné od 1. 5. 2014 - 11. 5. 2014)
Původní obchodní podmínky (platné od 11. 5. 2014 - 22. 7. 2014)
Původní obchodní podmínky (platné od 23. 7. 2014 - 24. 9. 2014)
Původní obchodní podmínky (platné od 25. 9. 2014 - 2. 10. 2014)
Současné obchodní podmínky (platné od 3. 10. 2014)

+ nastudovat NOZ

Dekuji za odkaz, i kdyz je nefunkcni neni problem si to na strankach euronicsu dohledat. Mimo jine tyto podminky jsem si jiz procetl, ale problem je takdy v tom ze euronics si, podle slov vedouciho, v tomto pripade pocina jako prostrednik a bylo nam oznameno, ze mame vratit darek (NIKOLI VYMENA ZA NOVY KUS (tablet) nebo PRIMERENOU SLEVU Z KUPNI CENY - jak maji psano v obchodnich podminkach). Ze zakona, nejedna-li se o 14ti denni lhutu, se darky v pripade uznani ctvrte reklamace(potvrzeni vraceni penez), nemusi vracet. Ono jako darek se ke zbozi muze davat i vino. Clovek ho vypije a pak by ho prodejci mel vracet. Problem je v tom jak je zbozi psano na uctence, a tam to je to psano v jendom radku jako baleni. Euronics tedy LHAL ze se jedna o darek. Dale euronics se v podstate distancuje od teto zalezitosti a tvrdi ze o tom rozhoduje ASUS, a euronics pracuje jen s verzi kterou jim ASUS predlozi. Nam tady nejde o zadne "vychcankovstvi", beru v uvahu urcity odpocet z ceny nebo vymenu tabletu za novy, od toho se ale prodejce distancuje. Pisemne vyjadreji podat nechce a veskerou komunikaci chce vest telefonicky s pritelkyni. Shrnu-li to vysledek je takovy, ze pritelkyne byla oklamana lzivou reklamou, mela nekolik mesicu tablet s vadama , 4x ztratila data , 4 mesice byla bez tabletu uplne, po reklamacich si sama musela volat do prodejny jestli jsou vyrizene (euronics nebyl schopen dat vedet) , a nyni se s ni nechteji vybavovat dokud nevrati darek. Tady nejde o to odrbat prodejce, ale dobrat se zdarneho konce, tak at pritelkyne, jako kupujici, na tom neni ztratna.
Dle meho nazoru jednani prodejce neni v poradku.

Ufff, už jsme to málem odeslal ... Příspěvek cca 2-3x delší než tvůj. Tvá reakce mě mile překvapila a reagoval jsem na ni odpovídajícím způsobem, abych ti pomohl. Vzhledem k tomu, že nemám zapotřebí tu dalále pociťovat případné výlevy pana Karla a spol., navrhuji ti abys tu na sebe nechal nejlépe Skype kontakt. Ozvu se ti a vše vysvětlím, včetně nasměrování k dosažení úspěšného cíle.

Takze Puch, kt. sa tu objavil, bol dobrou staznostou trafeny, a teraz ponuka pomoc? Dobre to chapem?
Dobry obchod by nemal problem stornovat fakturu a vyrobit novu, kde cena za xbox bude nula, a vrati peniaze.
Zeby to suviselo s tym, ze sa to objavuje ako prve v googli po zadani slov Euronics a xbox?
Karel dobrie vie, ze sa my dvaja sa mame radi asi ako piesok a vietor, ale to smrad, co tu je jeden den asi neodhali. pardon, Puch...

To máš asi tak ...
Kdo má čtenáře, ten má příjmy z reklamy.
Kdo racionálně uvažuje v souvislostech a ignoruje uštěpačné invektivy, tak ten nebude radit jen tak nazdařbůh, protože ví, že by tím podpořil zdejší osazenstvo s panem Karlem v čele.
Kdo má informace, znalosti a dovednosti, tak ten vydělává.

_________________________________________________
Víš jak se jmenuje razítkovač z Ostře sledovaných vlaků?
Ano, držím filmový krok s panem Karlem, který se tu prezentuje zjevem z dílu Mimikry - 30 případů majora Zemana. :-D

ono to bylo kupováno přes web (něco jsem přehlédl) nebo prostě jen rád hodně čteš?

dárek je jasně definován, inzerován, nějaké pod pultem nebo na internetu schované obchodní podmínky, pokud nebyly před koupí podepsány, jsou sebevědomému zákazníkovi u místa, z kterého vycházíš, puchu

Já si to pročítám, abych věděl, co mám - kdyby. Bohužel, po pročtení toho běsu mě jala malá mozková mrtvice, poukazuji na ni, aby se to příště nestalo. Překlep je například samořzejmě, samozdřejmně je prosté a jednoduché znásilnění slovníku, nemá to nic společného s překlepem, nýbrž s nedostatkem znalostí ohledně jazyka, kterým mluvíte celý život. Ale nejsem až tak hroznej, chyby jako "nesplodí" jsem schopnej pochopit u jedince s dysortografií, ovšem jen, má-li jedinec potvrzení od lékaře. A to ani neremcám ohledně skladby věty.

Zdravím, v tomto případě bych opravdu doporučil řešení s právníkem.
Nebudu předvídat, ale myslím, že autor threadu se tu pro odpověď neobjeví (stává se to málokdy).

http://www.euronics.cz/poridte-si-notebook-a-table t-v-jednom-a-dostanete-jako-darek-xbox/n-320/

tady je videt, ze tablet nabizi jako datek,ale na uctence je:

Dotykovy tablet asus t100ta-blalblabla + dock + xbox 360

takze je to napsany jako jedna polozka, takze jsou teoreticky v pravu, ale zase podle internetu lziva reklama... :-D

Opravdu nemam na pravnika jako student co bere 75kc/h a koupit nebo sehnat nekde xbox se nevyplati..nemel bych na puvodni tablet a kdybych sehnal naky rozbity, tak je tu riziko ze ho nevezmou..do toho se mi opravdu nechce

povím k tomu dvě věci: nemám rád reklamštinu, takže pokud chtějí dle faktury xbox zpět, fajn, mohou ho dostat, ale pak jsou odpovědni za škodu, když Tě při koupi uvedli vv omyl, že se jedná o dárek

zadruhé, co oni mají domluvené s nějakým ASUSem Tě jako zákazníka VŮBEC nezajímá, ty máš právo jednat o reklamaci s prodejcem

zatřetí.. jednání s nimi zdokumentovat a pak už jen poslat předžalobní výzvu, ne se s nimi na několikrát handrkovat..

Vážený zákazníku,
reaguji na Váš podnět ohledně 4. reklamace zakoupeného zboží, kdy byla reklamace uznána a vznikl Vám nárok na vrácení peněžní částky. Prodavačem na prodejně Euronics bylo vyžadováno vrácení dárku Xbox k zakoupenému tabletu. Jednání kolegy(ů), bylo opravdu chybné.
Chování prodavače vycházelo z chybně uvedené informace na prodejním dokladu. Na dokladu je uvedeno: Dotykový tablet Asus + Xbox 360 4GB a prodejní cena. Bez znalosti věci, že Xbox, zákazník k tabletu dostal jako dárek, si prodavač myslel, že za jednu cenu zákazník koupil dva výrobky. Ubezpečuji Vás, že se jedná o neúmyslné jednání. Chybně uvedená informace na účtence vedla prodavače k domněnce, že výrobce tabletu bude požadovat po uznané reklamaci kromě vrácení výrobku i vrácení herní konzole.

Uvědomujeme si chybu a připravujeme nápravu, aby se podobné chyby na prodejnách Euronics neopakovali. Chystáme podrobnější proškolení prodavačů, jak postupovat v případech reklamace výrobku, k němuž zákazník dostal dárek. Zároveň provedeme revizi nastavení prodejních akcí v obchodním a informačním systému Euronics, abychom podobným případům předešli a už se neopakovali.

Netuším, v jakém stádiu je v tuto chvíli Váš případ, zda jste již byl(a) v této věci kontaktován(a)? V každém případě se na nás prosím neváhejte obrátit, můžete na email: info@euronics.cz či na infolinku 577 055 777, kde jsme Vám k dispozici každý den od 8:00 do 20:00 hodin.

Euronics se Vám za toto neúmyslné pochybení velice omlouvá.

S pozdravem
Michal Kouřil, zákaznická podpora