Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inštalácia operačného systemu, strata Záruky ?

Dobrý deň, potreboval by som radu od niekoho kto kupoval notebook alebo počítač z obchodu ALZA.SK bez operačného systému. Dnes som od kamaráta počul že ak si kupim notebook bez OS, budem musieť ho nainštalovať a mam dve možnosti bud si zakúpim windows 7/8 čo nieje najlacnejšie alebo si ho požičiam od nejakého kamaráta a nainštalujem "načierno". Problém je ten že vraj v prípade že sa pokazí notebook a dam ho reklamovať v zaručnej dobe(2roky) tak mi reklamaciu neuznaju z dovodu že nemam platný windows/zakúpený. Je natom aspon trocha pravdy? alebo je uplne jedno z akeho zdroja a aký OS si zvolím a na zaručnu dobu to nemá vplyv...

a víš, že krást se nemá? ]:(:x:

Když je ti líto dát 2 litry (nějakých 70 eur) za Windows (navíc tentýž notebook rovnou s licencí se určitě prodává taky a ve výsledku bude licence levnější), můžeš si přece nainstalovat OS zdarma, např. Ubuntu.

Co se záruky týká, tak záruční servis řeší jen to co sis koupil, tj. hardware. V rámci záručního řízení lze také čekat, že počítač bude uveden do původního stavu, tj. bude nainstalován freeDOS, Linpus a jak se všelijak ty "dočasné" OS pro pro prodej jmenují.

Sice nevím, jak je to na Alze.sk, ale co jsem naspoledy kupoval kompa z elektro e-shopu, tak když jsem následně řešil reklamace, tak jsem si mohl z počítače vyndat disk. Servis to nijak neřešil, teda pokud se si vysype disk, tak ho tam musíš nechat :-) Jinak, když to servisu doojde bez disku, tak nemají šanci zjistit jestli na počítači běhal nelegál Windowsu nebo nějaký FreeDOS.
Nejlepší je když na Alzu zavoláš a poptáš se jak to je.

- Kdyz mas tak chytre kecy, tak HLEDEJ!!!!
Jestli neumis cist tak jsem psal ma/mela, prodlouzeni se delalo pres "CMD" a prikazem slmgr -rearm e

-Tak tady do me neval ty tvoje neznalosti- Dekuji, jelikoz na tady takové chytracky jako ty, dnes opravdu nemam naladu...

Coto placas ty hlupaku!!!

Kdyz nevis co placas za trotloviny, tak se zdrz hlasovani.....magore,
Jestli jsi nekdy videl WINDOWS, tak mozna jedine z okynka inkubatoru, a to jen diky ze ti spadla ta ochabla halicka tim smerem.

Zadny system z evaluacni veze nevi zadna BETA ani zadny Prewiew (staci se podivat na verzi<BUILD> coz 9600 asi nebude BETA co? Ty seschla kozi mrtko), se spapatuj, nebe si vyzebrej na rohlik jest-li placas z HLADU!!

Běž se učit.

Stahni si a "uc se TY",stydky, higienicky zanedbany ude, LABIOPLASTIKO!!!
http://technet.microsoft.com/fr-fr/evalcenter/hh69 9156.aspx

Používaj bársaký systém podľa slobodnej vôli.

Do 24 mes. prelúskaš hdd 40x Gutamannom so slovami predajcovi; "Čo ste mi to predali za šmejd, šak nič nejde, mám PC nepoužívaný na sekretári namiesto porcelánového jeleňa".