Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemohu si zahrát

Dobrý den, potřeboval bych poradit co s mím počítačem. Když ho zapnu, v pohodě funguje, dá se serfovat na netu, pouštět videa atd., ale když spustím hru (více zatížím pc) na obrazovce se mi ukáže, že není signál (jako bych odpojil kabel od obrazovky) a počítač se sekne (jde to poznat podle toho, když mám zaplou nějakou písničku). Někdy se to stane i když na počítači dělám více věcí najednou (např. když koukám na video, píšu si na FB a dělám referát). Někdo mi říkal, že to může být rozbitým zdrojem. Rád bych věděl co s ním je, abych věděl jak ho opravit - co vyměnit.
Předem děkuji za odpovědi :)

add

Nezapomeňte specifikovat konfiguraci, jako např. operační systém nebo alespoň základní hardwarovou konfiguraci, na které se problém vyskytl (např. "Mám grafickou kartu Zotac GeForce GTX 690 4GB DDR5"). Pokud máte problém s konkrétním programem, nezapomeňte uvést jeho přesnou verzi (např. MS Office 2013 CZ, Firefox 20.0, apod.).

+ teploty?
+ ovladace instalovany ze stranek vyrobce HW?

správne, není potreba nic psát co máš za PC

není signál značí že z grafické karty neleze nic comu by monitor rozumel, neco selhalo, co a proč nikdo neví, variant je mnoho

- grafická karta se prehríva, její vetráky jsou zanesené
- grafická krata je k ničemu, kondenzátory jsou vysušené, vyteklé
- napájecí zdroj je k ničemu, nedokáže již krmit spotrebu PC
- mainboard je již k ničemu, pri zvýšenem nároku na výkon stráci stabilitu a prestáva správne komunikovat s grafikou

diagnosa se dalá postupnou výmenou komponentú, začína se tím nejlevnejším nebo nejdostupnejším komponentem

.... :puff:

u Pentia 4 se nic nereší, nakolik tam teploty ve skríni 70 st Celsia a víc jsou bežné, nikdo nepredpokláda aby pri techto teplotách nejaká bežná elektronika mela mít delší životnost, proste životnost dávno skončila, cca pred 5-7 léty

nic nereš vše odnes vynes pred barák ke kontajneru

.... :puff:

je lhostejné kolik máš financí, teploty Pentia 4 byly legendou, teplo je faktor který bežnou elektroniku spolehlive zlikviduje

je to stav definitivní, tedy pokud nejsi kutil co zvláda vymenit bez udeláni chyb všechny elektrolytické kondenzátory ve zdroji, na mainboardu a na grafické karte

.... :puff: