Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova notebooku HP 17-j100 z recovery DVD

Dobrý den,
po nějaké chybě mi nenaběhl systém windows,nedostal jsem se ani do recovery z disku tak jsem objednal oficialni DVD recovery, ale vyhazuje mi to chybu viz přílohy, nejde nainastalovat například ani ubuntu, jedninné co jde je spustit live z usb, disk by měl být v pořádku test proběhl a z live verze funguje.
děkuji za rady
reset biosu jsem udelal a nepomohl :(
[IMG_0840.jpg]
[IMG_0841.jpg]

pouzit instalacne medium od Windows, nabootovat z neho, dat moznost opravy, spustit prikazovy riadok, napisat chkdsk c: /f /r
ak nepomoze a obnova nebude chciet prebehnut, tak nova cista instalacia, predtym si pomocou live linuxu spravte zalohy potrebnych dat

No a co může způsobit to že to nejde obnovit pomoci originálních dvd? ještě chci podotknout že se to vše stalo instalaci zkušebních windows 10 a poté snahou obnovy na starý windows 8.1 včetně dat pomocí nějakých příkazů které asi něco pokazili

stalo sa to ze instalacia W10 pozmenila data v UEFI a PC teraz nedovoli bootovat nic ine nez to cim boli data pozmenene

riesenie
- vymazat/resetnut uefi udaje v biose - ak mate zaujem instalovat z uefi media znovu W8.1 s podporou uefi bootu
- alebo uefi vypnut a NB povoli instalaciu/bootovanie z akehokolvek media OS

to čo maš ale to je inak fuk to pracuje z ram-ky

ty tam proste budeš videt teraz všetky oddieli disku a ten pred byvalim C-kom zrušiš a spojiš s tym C
a daš ich potom sformatovat už ako celok
len tu sa moc pismenami neriad ale velkostou oddielov byva to pomenene

odstranil si všetky oddieli? a sformatoval si potom ako celok CELY disk? ak si ty nerobil žiadne zasahy do biosu tak inštalačka z dvd ist musi (na to recovery sa vyprdni)
-------------------------------------------------- -----------------
inak ma napada že si tie ulohy na zaver nevykonal ono sa to hore v lavo zobrazuje a treba to aj POSTUPNE vykonat ( ten disk treba aj označit ako aktyvny,kolko tam maš teraz oddielov)

a sme pri tom Ty žiadne oddieli uefi NEVYTVARAJ a VšETKY ICH ZRUš , ak natom disku nič pre teba potrebne nemaš tak ho proste nechaj ako celok len na konci celej procedury mu daš privlastok aktyvny
den disk si nakrajaš aj potom :-D ten uefi si vytvory inštalačka SAMA

to recovery na 100% nebude aktualne tak si len zbytočne vyhodil prachy aktualny win by mal byt tu
http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/creat e-reset-refresh-media

15.12 vydal mrkvosoft dokanca dalšie dvd
http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/down loads/hh442898.aspx#FileId=62199

ty si len pekne najdi svoje ovladače zo stranok vyrobcu(HP)a VŠETKY napal na cd/dvd a ulož do skrine :!:

Dvd bylo nastesti zdarma a pisou na tom windows 8.1, tak ja nevim, ale i kdyby nebylo aktualni tak by to tam melo jit nainstalovat ne? Podle toho co pisou tak by to melo umet i rozdelit disk na windows a recovery, navic me to tam ukazuje 1tb disk a druhy 20 gb ssd a melo by to spolupracovat

OK je to tvoje ale to recovery sa chova inak ako inštalačka a poviemti že HP-nikdy vice

momentalne som sa dostal k tym najnovšim verziam tak taham ide to strašne pomaly.Ja namiesto toho recovery robim bit zalohu po všetkych momentalne dostupnych aktualizaciach a aj to nedavam všetky len kriticke cez acronis jednu mam aj po ,,ruke,, na disku + dalšiu v skrini na dvd (tam je ich už viac):-D

žiadny to nepyta len si zvol jazyk/bit verziu/ a ty core(pro nemaš isto) a daj si vytvorit iso to si potom napal ako obraz disku ,,pre strička prihodu,, čo najmenšou rychlostou
key maš v biose to ta nemusi trapit aktyvuje sa to samo po pripojeni na net,ja inak pri inštalovani nemam pripojeni net a nedavam žiadne expres nastavenia ale vyberam tu teda vlastne všetko vypinam (bing,smart scren,nič neodosielat-neumožnovat...

tak ten ssd si nevšimaj vobec(on si len predčitava z toho mechanickeho subory ktore su najpotrebnejšie)

ja na C-ko davam tak 100-120Gb ale žiadne hry atake blbosti tam nemam a priznam že ani neviem kolko si taka hra cucne miesta to je na tebe.Ak to niekomu robym tak vždy po jeho dohode akurat na konec disku im dam tzv recovery a donho schovam bitovku systemu cez acronis tam vojdu aj dve do 50Gb ale zas bez hier no

nemam vobec predstavu ako takyto hibrid funguje či tie data su tam aj po vypnuti alebo ich vždy nanovo načita
ale aj tak ak maš 64bit tak ti tam samostatny win nevleze (aj kebysi vypol swap a zrušil hyberfile) tak neni šanca
moj navrch
C-ko = 200Gb // D-DATA (tu si ukladaj všetko čom maš ako videa,mp3,foto atd
F-ko RECOVERY si vytvor na zaver až budeš vedet kolko sa ti zaplni c-ko až tam bude všetko+aktualizacie
len ak budeš robit bitovku cez samotny win tak počitaj stym že kompresia suborov je miziva narozdiel od akronisu ten to z 25G stiahne na nejakych 10G len unho treba zas dat bacha a prvu zalohu urobit PLNU :!: