Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook do 19000kč??pls

dobrý den potreboval bch poradit s výběrem notebooku do 19tisíc jestli něco takovýho je...jsem student a potrebuju ho hlaně prenášet takže docela rozhoduje váha..použití bude jen tak na internet a word a občas nějakej ten film...něco jsem tady vybral ale fakt tomu nerozumim tak poradte pls

http://www.kasa.cz/pocitace-prislusenstvi/koupit/25 5878/fujitsu-siemens-14-/fujitsu-siemens-amilopro-v 3405/

DetailPage.asp

http://hewlettpackard.mironet.cz/DetailPage.asp?DPG =72751&FPG=2#diskuze

http://fujitsusiemens.mironet.cz/fujitsusiemens-pa1 510-tl50-512mb-80gbdvdrw-154quot--xph+dp73015/

moc děkuju za odpovědi...

Pokusím se poradit (ještě jsem se na ty odkazy nedíval). Používal jsem už několik noťasů, takže to snad zvládneme.

1. 19 tisíc, to je cena bez DPH nebo s DPH?
2. Noťasy s malou váhou stojí kolem 50 i víc tisíc, taky jsem po jednom koukal. Nepočítej s váhou pod (orientačně!) 2.4 kg.
3. Jak moc je pro tebe důležitá výdrž na aku? Stačí dvě hodiny (zvládne libovolnej model) nebo potřebuješ významně víc?
4. Co s operačním systémem? Jakej potřebuješ? Např. Win ti ještě navýší cenu, kdežto Linuxový distribuce pořídíš velmi levně nebo i zdarma.
5. BUde ti vadit lesklej displej? Dnes se to do noťasů dává docela často. Jedni jsou nadšeni, druzí nadávají...
6. Máš i spec. požadavky typu: Pcmcia vs Express Card? Grafická karta integrovaná versus "normální"? Výstup na TV? Atd.

Pavel

dobrý den cena je to s dph...no baterka čím větší výdž tim líp ale za tak moc na tom nezáleží no do školy to mam těch 2hod...chtěl bych v tom mit asi windows xp home podle mě to asi bude lepší...a ten displej já nevim no...a asi bych tam chtěl ten výstup na tv no...

Jsem netušil, že i takhle levný noťasy už cosi obsahují a cosi umí.

1. model Amilo 3405:
- pevnej disk, 40 GB se mi zdá málo
+ procesor
+ dá se přidat další paměť (to asi uděláš rychle) :-)
+/- širokoúhlej displej; pro mě +, jak se na to budeš dívat ty, nevím
+ optická mech. Dual Layer
-/+ ExpressCard: do budoucna (pár let) jasný plus; pro mě obrovský mínus
+ XP Pro v ceně!

2. model Amilo Pi1505
- procesor Core Solo (i když je otázka, zda to u noťasu něčemu vadí)
+ větší disk
+/- SATA (nemusí ničemu vadit...)
+ velkej displej => - větší rozměry
+ opt. mech. dual layer
-/+ ExpressCard: do budoucna (pár let) jasný plus; pro mě obrovský mínus
- Výdrž až 4 hodiny, mínus proto, že tomu prostě nevěřím!
+ XP Home v ceně

Na zbytek už jaksi nemám sil...

Pavel

...poradit jeste s displayem jestli matný nebo lesklý???a širokouhlý nebo normální

Na tuhle otázku neumím odpovědět. Já sám mám "zrcadlo", tj. lesklej a je pravda že když svítí sluníčko, nevidím nic, dokonce ani sebe. Při běžným osvětlení se mi zdá OK, ale odlesky jsou tam pořád.

4:3 versus 16:9 - dokud jsem na vlastní oči nezažil širokoúuhlej, vůbec by mi nenapadlo o něm uvažovat. Prvně je to pár dní nezvyk, ale ta plocha je prostě velká, enní problém třeba PDF soubor zobrazit na dvě stránky vedle sebe. Nebo jsem na netu a v Opeře dvacet záložek...

Pavel

Výdrž až 4 hodiny, mínus proto, že tomu prostě nevěřím!

u výdrže dle výrobce vždycky odečítám 1hod a mám reálný čas pro jednoduché klofání v pspadu nebo ve wordu.

obecně: modely s 512mb ram by mohly na xp stačit.
síťování (mapování disků) s xp home je jakési divné, ale prý už to někomu fungovalo.

eště: širokoúhlý displej mi připadá nízký (málo pixelů na výšku), ale jednou budou všude.

Sice je to trochu nad limit, ale nedá mi to nezmínit FS Amilo Pro V3205. Varianta Core Duo T2250/12,1"/512MB/80GB/DVDRW/WL/BT/Linux za necelých 22tis s daní. Má svoje mušky, ale obecně jsou na něj příznivé ohlasy. Mobilita úžasná, takže by vás to mohlo oslovit. Chce to ale dobré oči. :)

článek z notebook.cz (varianta s Core Solo):
http://notebook.cz/__/,clanky,predstaveni-notebook, 2006,Fujitsu-Siemens-Amilo-Pro-V3205,index.html

další užitečné info (německy):
http://www.amilo-forum.de/htopic,10495,v3205,9432d5 e4e80b25fdae63dd03a64839cc.html
http://www.amilo-forum.de/htopic,10106,v3205,9432d5 e4e80b25fdae63dd03a64839cc.html