Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil kolem 2000 Kč

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s mobilem pro mojí maminku.
V mobilech se docela vyznám ,ale v takovéto cenové rolaci jsem mobil nikdy nenakupovala ,takže ani nemám přehled a hlavně ani čas.
Nepotřebuje výkon ,potřebuje spolehlivost a kvalitní mikrofon a fotoaparát(Vím ,že za 2 tisíce to zázrak nebude).
Parametry
Velikost kolem 4 palců max 4,5(4,7)
Ram 1Gb min.
Nejlépe Android
ROzlišení ani procesor neřeším,ale nechci ,aby se sekal.
Paměť taky není důležitá
Značku neřeším ,ale potřebuji jen telefon ,co se dá sehnat v obchodě.´(proto ne nějaký Číňan ,který seženu jen na internetu,ale nic proti nim sama jsem jich pár vlastnila :D )

Za dva tisíce je reálný nejspíš jen ten kvalitní mikrofon.

Takhle levný Andoroid bude IMHO maximálně k vzteku, takže bych sáhnul po WP. I na tragickém HW to funguje svižně a pokud nebude potřebovat kupu aplikací, bude sloužit dobře. Blbý je, že bude i tak přes limit, na CZC je teď ale 530 ve slevě, tak pokud to zvládnou do Vánoc (přepodkládám?), dalo by se tam.

http://www.czc.cz/nokia-lumia-530-dual-sim-cerna/1 56745/produkt (mají víc barev)

Nokiácké foťáky jsou vyhlášené (a opravdu dobré), i když v nejlevnějším modelu taky určitě rekordy trhat nebude. Velikost sedí, WP i na 512 ram běhá rychle.

Telefon by byl hlavně využit na volání a sms ,hry vůbec ne ,jenom nějaké aplikace jako počasí ,jízdní řády atd. a občasné focení.
Proto nehledám výkon ,ale spolehlivost.
Windows phone není špatný,ale je to malé omezení s aplikacemi.(vím ,že už ne tak velké ,ale přece jenom to není dokonalé)