Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ASP - je možný Select z více databází?

Dobrý den,
z historických důvodů jsou tabulky uloženy ve více samostatných MS Access databázích. Obcházím to tím, že otevřu 2 spojení a pak s daty musím pracovat v polích. Což není vždy výhodné. Je nějaká cesta, jak z níže uvedených 2 SELECTů vytvořit jeden?

ConnString = "DRIVER=Microsoft Access Driver (*.mdb);DBQ=" & Server.MapPath("/db/auto.mdb")
set cn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
cn.Open ConnString,"",""

set cn1 = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
ConnString1 = "DRIVER=Microsoft Access Driver (*.mdb);DBQ=" & Server.MapPath("/db/zamestnanci.mdb")
cn1.Open ConnString1,"",""

set rs = Server.CreateObject("ADODB.RecordSet")
set rs_v = Server.CreateObject("ADODB.RecordSet")

sql="SELECT id,cil,datum,dat_akt,cas_akt,od,dokdy,ridic,pasazer1,pasazer2,pasazer3,pasazer4,kdo_zada, vystavil, neplati, vozidlo from auto_vypis where id=" & pol

sql_v="SELECT id,surename,forename,boss from zamestnanci where id='" & GetUserName(UserID) & "'"

rs.Open sql, cn,,2
rs_v.Open sql_v,cn1

atd...

Určite nie, spájať môžeš jedine tabuľky v jednej databáze. Doporučil by som ti to pretiahnúť do jednej databázy.

ACCESS je vhodná databáza na malé evidencie, mám kamaráta v jednej firme, kde vyrábajú jednoduché a podvojné účtovníctvo a mal som s ním reč o ACCESS databázach (o zápise, rýchlosti), pretože oni s nimi pracujú. Povedal mi len jedno, pokiaľ databáza nepresiahne 100 MB tak v pohode používaj ACCESS. Nevýhoda pri ACCESSE je vlastne jeden súbor databázy, a pomalá rýchlosť sa prejavuje pri viac-pripojení na databázu. Čiže ako sa pozerám na tvoju databázu (na tie údaje) tak kľudne si tam eviduj.