Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní počítač do 30,000kč

Zdravím. Už mi konečně došlo, že notebook na hry prostě není, a tak bych si chtěl koupit nový pc. Nejlépe z dílů, z kterých si pak pc nechám složit. 30,000 je moje maximum, ale nebude vadit když to bude míň. Potřeboval bych k tomu 144Hz monitor a operační systém a chtělo by to silný procesor na source engine hry a streamování. Děkuju moc za nápady.

Dobrá zkusím to ještě jednou. Na začátku února si půjdu vyzvednout vkladní knížku - 30k. Další peníze mám u sebe a něco hodí prodání dosavadního notebooku lenovo y580 ve kterém mám 128gb crucial ssd, které chci pak dát do nového pc a operační systém na něj - asi win 7 64bit home premium, který musí být v ceně. Posledních 10 let nemám v ruce nic jiného než notebook a poprvé bych si chtěl koupit stolní počítač a zahrát si hry, které jsem doteď nemohl. Chtěl bych počítač, který vydrží několik let, ale nevím kolik do toho zainvestovat, aby to nebylo zbytečně drahý a já to ani nevyužil. Procesor a grafickou kartu vhodnou na taktování - nebudu taktovat já. Před rokem to bylo jen a jen intel + nvidia. Teď tu čtu, že je zas dobrá amd grafika, tak nevím. Budu taky potřebovat monitor. Hraji hlavně fps hry a na internetu jsem četl, že 144hz monitory jsou pro tento typ her lepší, ale zatím tu i na živě mi radíte, že je lepší nějaký ten ips 60hz, takže máte asi pravdu. Vím že TN panel je nejhorší, ale kdybych chtěl 120/144/240hz VA tak už je to strašně drahý. Nechtěl jsem tu vyvolat nějakou hádku, jen si budu po prvé kupovat něco tak drahého a chci aby to bylo co možná za tu cenu nejlepší, takže se omlouvám za to, co jsem tu postoval za blbosti, ale dělal jsem to s kamarádem a myslel jsem si, že se v tom vyzná. Na konec bych potřeboval i klávesnici. Z notebooku jsem zvyklý na malý profil kláves, ale když se koukám na internet, tak to vypadá všechno stejně. Proto bych potřeboval poradit i s nějakou kvalitní klávesnicí. Moc se omlouvám, jestli jsem někoho naštval, nebyl to úmysl.

to je dost velký nesmysl. PC je modulární a většinou se skládá ne tak, abys měl "rezervu", ale tak, aby splnilo požadavky za co nejnižší cenu. Výhodnější je za třeba rok udělat upgrade, než "dnes" kupovat konfiguraci, kterou nevyužiješ a ve které "utopíš" peníze.

Co se monitorů týká, 144Hz monitory mají smysl snad jen pro "rychlé" střílečky typu counterstrike, a to téměř výhradně u (polo)profi hráčů. Pokud má PC být určeno nejen k hraní, doporučil bych raději kvalitní IPS displej, byť by měl "jen" 60Hz (což bohatě stačí pro plynulé hraní drtivé většiny her).

edit: co se vyplatí koupit "hned", je jen deska a CPU, které se dnes už prakticky neupgradují (a vydrží výkonově bez potíží min, 5-6 let), vše ostatní se ale vyplatí spíše šetřit a upgradovat postupně.

To znamená, že koupit kvalitní desku CPU a monitor a k tomu podle potřeby dodat další díly? Na počítači hraji hlavně counter strike:go a brouzdám po internetu. Četl jsem také, že csgo využívá source engine a tak je důležitý lepší procesor než grafická karta. Zároveň bych chtěl být schopný i streamovat a tak by mě zajímalo jestli to i5 zvládne a nebude potřeba koupit i7. Nebo jestli není lepší ještě koupit i5k a přetaktovat?

Vyzkoušeno, že by zpracování signálu z bulv signálovým procesorem v kebulce? A jakým přístrojovým vybavením jste měřil odezvu u 144Hz a 60Hz monitoru?
Doporučuji se zásadně koukat na LCD monitor přes polarizační filtr. Správně natočený poskytuje vynikající obraz.

A navíc GTX 970 píská, má neodpovídající výkon. Já tyhle problémy s AMD nemám. Ano Intel je Intel až na cenu.
Kolik stojí I5 4670 a kolik FX-8320. Pokud cena I5 klesne na cenu cca 4000Kč tak potom není co řešit, ale 6000Kč za stejnej výkon jako má FX-8320 za 3600Kč. To fakt ne. Jedině spotřeba. V tom je Intel in. Nvidia proč žere málo je snad jasné.

Pokud hrajes FPS hry kde není problém dosáhnout 120 / 144 FPS a nejsi úplný noob tak se ti 144 Hz monitor vyplatí. Rozdíl oproti 60 Hz je znatelný - něco jako přejít z 30 FPS na 60 FPS. Samozřejmě se najdou lidi kteří budou tvrdit ze o žádný rozdíl nejde ale to se taky pak najdou lidi co ti budou tvrdit ze 30 FPS je dokonale plynula hra...

nechci amd grafiku.

Proč? Adekvátní je až GTX770. Zbytečný CPU s "K", za to "K" lze ušetřit, Cooler Master žádné zdroje nevyrábí, navíc tamto onálepkované nic moc. Ten monitor s TN panelem je též úžasný, za tu cenu už je monitor od NECu. Nějakých 144 Hz (ten německý pán se jmenoval Herz) je naprostá hovadina.

Všechny tvoje pokusy/úpravy jsou naprosto mizerné a nevyvážené!

Skládat/navrhovat by měl ten -
1. kdo ví jak spočítat přibližnou spotřebu = zdroj

2. kdo ví co vyžaduje přetakt/procesor s K = deska, chladič

3. kdo má trochu přehled o komponentech cena/výkon/kvalita/využití

O sračkovacím předraženém TN monitoru se dohadovat nemíním a ať má frekvenci třeba milion, pořád to zůstane zastaralý končící krám.
(Vím, tobě to vadit nebude, jsi na mizerný podání barev zvyklý z "herního" noťas krámu)

Typická sestava z Živě/šest točáku, Corsair, drahá krabice pro tiché sestavy ..... leč ale i ta je "upravená" chybí SSD, předimenzovaný zdroj, stále nic moc deska ke K procesoru .........
Takto to určitě nebylo, tvoje "vylepšování" z návrhů dělají nic moc stroje.

Já jsem říkal, že jsem laik a když už si chci jednou koupit tak drahý počítač, tak chci aby fungoval perfektně. SSD mám z notebooku crucial 128gb. Notebook budu prodávat tudíš se mi zvedne maximální částka. Tohle mi tam doporučili basket.php
Já nepoznám co je tam špatně, ale aspoň tam už poslali několik návrhů a snaží se mi pomoci. Tady zatím jen čtu, co je špatně a různé narážky.

A ty si prostě říci nedáš, na co 650 W zdroj, když i kdyby si taktoval do bezvědomí, tak ta celá sestava bude mít spotřebu do 400W a to jenom v zátěž testech, umíš osadit a hlavně vyladit šest ventilátorů tak aby se to v krabici netlouklo ...... mám dojem, že nuda je sviňa.
Takže ode mě vše a dále ztrácet čas s tímto nehodlám.

když jsi laik, měl by ses držet návrhů a nedělat svou "vylepšovací" činnost. Taky jsi mohl reagovat na ty, kdo se ti tu snaží radit, ale místo toho tady bliješ jeden nesmyslný konfig za druhým.

Na mně to působí, že si ani pro radu nejdeš, že jen zkoušíš, kolik toho tady vydržíme, než přijde ban. Mimochodem, tohle "zkoušení" kdo poradí líp je hodně kontraproduktivní. Já ti třeba radit určitě nebudu, protože nemám v úmyslu plýtvat svým časem na někoho, kdo vlastně ani neví co chce. A myslím, že takový M-pol to vidí hodně podobně.

To už byl prvý příspěvek a nevidím důvod vám podkuřovat pod ocáskem, když vymýšlíte natruc kraviny.

Někde jsem četl, že na fps hry je lepší 144hz monitor.

Blbost! Ti, co plácají nesmysly, aniž by tušili, jak vůbec LCD panel funguje, natož aspoň základy biologie člověka ze ZDŠ. Cena toho TN krámu je srovnatelná s monitorem od NECu, který ač je to nižší výrobní řada, tak je na hony vzdálen tomu LCD s TN panelem.
Až hystericky trváte na zdroji od nálekovače, který jednak zdroje nevyrábí a jednak to může nechat vyrobit u kohokoliv a v kdovíjaké kvalitě. Obvykle černá barva a oflexované svazky mají přednost před kvalitnějšími součástkami.
Skládačka IBM PC ztrácí hodnotu dříve než se vůbec zakoupí, investice je třeba munice.