Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nastavit slim DVD-ROM mechaniku jako slave?

Zdravím,
mám combo DVD mechaniku Toshiba SD-R2212, která je z výroby nastavena jako CS (Cable Select). Potřebuji ji připojit do notebooku Toshiba Tecra 8100, kde ale musí být jako SLAVE. Jinak není detekována, bios hlásí IDE #1 ERROR.

Hledal jsem na internetu řešení, našel jsem dvě: buď spojit určité piny na konektoru nebo přeflashovat firmware.

Do toho spojování pinů se mi moc nechce, je to mravenčí práce a ani mi není úplně jasné, zda by to pomohlo. Jestli jsem to pochopil, tak spojením pinů se přepne na Master, což nepotřebuju.
Takže bych zkusil ten flash firmwaru, ale ať jsem hledal všude možně, nenašel jsem žádnou verzi, kde by bylo uvedeno že to je na přepnutí slave.

Máte s tím někdo zkušenost? Poradíte?

Přiznávám, že jsem se s touhle mechanikou nesetkal, ale: pokud mé znalosti němčiny nejsou zcela zapomenuty, tak by stačilo PIN 47 odpojit - tím by se mechanika měla přepnout do Slave modu. laptop_brenner
Osobně bych šel spíš touhle cestou, než to řešit sháněním BIOSu a možná i FW mechaniky.
Ale snad někdo poradí víc...

Vylučuji, že bys byl větší neschopa než já, nebo že by se Ti snad klepaly více ruce - mě si najímají firmy na ruční výsev travníků. Takže si myslím, že to je řešitelné. Otázkou je spíše vybavení - pájka (pro detailisty: páječka) s tenkým hrotem bude nutná.
(já jsem vlastníma rukama opravil napájecí konektor na sata disku - to neříkám proto, že by se tím chtěl nějak chlubit, to je prostě fakt)