Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozlisenie na LCD..ako vybrat spravne????

Rozmyslam o kupe LCD monitora...ale chcem sa spytat ako je to s rozlisenim napr
1. 20"1600x1200 alebo 2. 20"1440x1050 alebo 3. 20"1680x1050

chapem rozdiel medzi 1. a 3. ze druhy je sirokouhly a prvy ma nativne rozlisenie....ale aky je mendzi 1. a 2. doslo mi ze v prvom pripade su zrejme pixeli mensie ked ich ma viac pri rovnakej plochce ale aky to ma prakticky vyznam.....lebo ten 1600x1200 ma radovo o 3000sk vacsiu cenu...konkretne sa rozhodujem medzi 20 LCD Samsung 204B a 20 LCD Samsung 203B....alebo ako to je s tym rozlisenim:-D

za rady a hlavne vysvetlenie vopred dakujem

20" LCD Samsung SyncMaster 204B...Technické parametry: 20" TFT LCD/TN, rozteč bodu 0.255mm, kontrast 800:1, jas 300cd/m2, doba odezvy 5 ms, úhel viditelnosti 160 st. vertikálně/horizontálně, rozlišení 1600x1200 (4:3), počet barev 16.7 Mil.

Samsung SyncMaster™ 203B je 20ti palcový monitor s rozlišením 1400 x 1050, který rozšiřuje vaše možnosti. Ať už hrajete hry či sledujete video, díky větší obrazovce si můžete vychutnat i ty nejmenší detaily. Kromě toho je na obrazovce mnohem více místa pro běžnou práci s okny a vše se stává přehlednějším. Speciální vlastnosti: MagicTune, MagicSpeed, MagicColor, MagicBright2.

co se týká monitorů, mívají od vzniku computeru celkem smůlu na autory. vždycky si oblíbí nějaký názor a ten tam zavile vyjí.
v tom článku to odnesly 17"lcd s údajně srovnatelným rozlišením - autor operuje čitelností písma/ikon nebo velikostí pixelu díky úhlopříčce nebo rozměru v jednom směru - patrně čte písmo nebo ikony na monitoru ne jako plošný, ale jako jednorozměrný objekt - zřejmě má text jen v morseovce.

ostatní vynechají jeho chvalozpěv na 17" - kdo chce stejné rozlišení na větší ploše (jsme už starší), zvolí 19" nebo dokonce nenativní rozlišení 1152x864.
kdo chce vyšší rozlišení, jde do dvacítek. widescreen je skvělejší na filmy. my co používáme soft s lištami nahoře a dole, nebo máme radši na netu co nejvíc bodů na výšku, zůstáváme u klasičtějšího poměru stran.
čili záleží na každém co preferuje, a na co ještě vidí.