Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC chce formátovat disk

Zdravím, mám takový problém, mám na disku asi 200GB dat z 1TB (Sice ne nějak smrtelně důležitých, ale i tak) a PC mi ho chce zformátovat a bez toho mě k datům nepustí. Nevíte někdo jak se k nim dostat a nějak zazálohovat to důležité ?
Díky za rady.

zkusit jiný pc, pro jistotu výstup usb3 (utáhne větší proud).
nebo aspoň připojení přes kabel s dvojitou usb koncovkou.

nebyl ten disk náhodou u televize? ty ho rády formátují na svůj systém, který windows nepřečte.

jinak připomínám po padesáté: externí disky jsou kvůli přenositelnosti nespolehlivé, ani náhodou neslouží jako zálohy originálních dat. (kvůli mechanickému poškození/ztrátě, kvůli blbé funkci windows cache i kvůli uživatelům, co je neumí odpojovat)