Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocitac neurobi nic

Dobry den mam taky problem.
Na vianoce som sa rozhodol ze si postavim pocitac.Avsak zabudol som objednat pamate RAM. Postavil som ho. Reproduktor v skrinke je nekompaktibilny s MB. Zapol som zdroj Pripojil kabel a skusil len tak zapnut neudialo sa nic. Led nesvieta vetraky sa nerozbehnu.Samozrejme nezapipa hlasenie. Proste nic vsetky komponenty su nove a nepouzivane. Keby ste mi vedeli pomoct bol by som velmi rad.

Procesor: Intel Celeron G1620
GPU: Gainward Geforce GT 210 DDR3 512 MB
Skrinka: Eurocase ME880B
Zdroj: ZM 500 GSII.

Pekny den!

Pokud tam nedáš paměť, tak ti to fakt nenaběhne.

PRESNE! ako pise kolega HORE = ak tam nedas tie pamate RAM tak ti nenabehne.

Ježiš už ti to bylo jasně řečeno! Bez ram ani ránu!

netrepte tu taketo do neba volajuce blbosti.

PC bez RAM samozrejme pojde, ale doska bude pipat ze RAM nema, vetraky sa tocit budu, ledky budu svietit, ale nic ineho sa nestane.

Ak sa nedeje vobec nic (nic sa netoci, nepipa, nesvieti) mas to zapojene zle.

No jestli tomu chyběly jen RAMky a ostatní jsi složil správně,tak by to jít mělo.
Hlavně jestli tam máš správně usazený procesor a chladič na něm,jinak se to hned upeče.Než seženeš ty paměti,zkus si prostudovat třeba TOTO a zkontrolovat,jestli jsi to skládal správně.A až budeš kupovat ty paměti,objednej si kit,tj.2 kusy do duálu.
Napiš sem ještě typ zákl.desky a verzi OS,někdo Ti určitě poradí nejlepší a nejvýhodnější paměti.

Na vianoce som sa rozhodol ze si postavim pocitac.Avsak zabudol som objednat pamate RAM.

To je nieco strasne. Namiesto dokupovania RAM sa pokus vratit zbytok zakupenych komponentov predajcovi.

Kde by mohol byt skrat?

Vyber maticnu dosku zo skrinky a skus ju zapojit na stole - nejaka zmena (ale co chces vlastne testovat bez RAM, ci to pipa? Ved to je nezmysel.)?

Pokud sis zapomněl koupit paměti a přesto ses rozhodl poskládat a zapínat počítač a divíš se že ti nejede, tak bych řekl že jsi to měl radši přenechat někomu zkušenějšímu. Počítač ti bez pamětí samozřejmě nepojede, ano je velká šance že by ti to mohlo pípat a točit se větrák. Ale těžko říct jestli tvá základní deska má speaker a hlavně díky tvé odbornosti musíme vzít v úvahu také to, že jsi to v lepším případě poskládal špatně (zapomněl jsi něco zapojit) a v horším se ti to už podařilo i zničit, např. zkratovat.