Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po instalaci OS poškozený filesystém

sestava: Athlon XP1800+, deska ECS L7VTA poslední BIOS, 512 MB DDR, Seagate 80GB, DVD-ROM a DVDRW LITEON, ASUS FX5600, Winfast TV2000XP Expert, WinXP Home SP2, zdroj 400W
Zdravím všechny. Před pár dny mi začal "blbnout" počítač. zapnul se až na cca třetí pokus až po odpojení od napájení. Vše ale fungovalo bez problémů. Pak najednou začaly win padat. Nejdříve se v BSOD objevoval nv4disp to se povedlo odstranit a pc fungovalo cca den bez problémů. Ale potom už pc padalo skoro při každé činnosti, přestalo detekovat TV kartu, a pod. Disk je rozdělený na 2 part. zazálohoval jsem tedy data a přeinstaloval WIN. Po instalaci mi systém psal že obnovil nějaké soubory. Nešlo spustit téměř nic ani defragmentace nebo cmd, u všeho mi píše že systém je poškozen.
V čem tedy může být problém?
- PC se zapne někdy až na několikátý pokus
- paměti v pořádku ( testováno v MEMTESTU )
- disk dle SEATOOLS fyzicky v pořádku píše critical error v posledním testu ( filesystem integrity ) na obou part.

Vadná deska, disk nebo zdroj ?

Díky za Vaše názory

Není čtyřstovka jako čtyřstovka. Nepíšeš výrobce zdroje. Pokud je to něco jako KME nebo ColorsIT případně EC, tak může být problém. Fortron by měl být OK, ale už jsem viděl i Fortrona s vyboulenýma kondíkama.

aha, už jsem si všiml, že jsi stihnul dopsat výrobce...

Nešlo spustit téměř nic ani defragmentace nebo cmd...

pokud může být vada ve fat tabulce (mft) nebo v uspořádání dat na disku, nikdy se nesmí spustit defragmentace, ale nejdřív kontrola chyb disku - raději se zaškrtnutím obou voleb a restart.
může se stát že přijdeš o nějaké soubory z vadných částí disku (vadně odkazovaných). poděkuj za to mimo jiné svému nápadu s defragmentací.

pokud máš něco přetaktovaného (cpu nebo časování pamětí), může tam být problém

deska je ecs - aha ...

nešla ani kontrola chyb disku, defragmentace byl jen příklad.
co mas proti ecs? čtyři roky to jede bez problémů.
jde mi o to, která komponenta je vadná.
zatím to teda vypadá na zdroj.
mám pouze přetaktovaný procesor z FSB 133 na 166, ale tady problém není, v klidu má kolem 35 st. v zátěži max 42 st. Zpracovával jsem na tom nahrávky z TV karty do DVD a PC jelo bez problémů 3 hod s max teplotou cpu 42 st a zatížením na 100%. Paměti přetaktované nemám jedou na 166 ( 333 DDR ) s časováním dle SPD. Současná instalace Win fungovala asi 2 roky bez problémů.
Prostě se to celé najednou pos...o a nevím proč.

Shrnutí
- pc nejde po výpadku proudu zapnout - zapne se až po odpojení ze sítě a následném zapojení
- po instalaci OS je tento ihned poškozen
- diagnostika - memtest v pořádku
- SEATOOLS disk a řadič v pořádku, filesystém critical error
- takt cpu je 166x11,5 oproti standartním 133x11,5 - není problém, funguje asi 3 roky
- deska je ECS L7VTA - není problém, funguje asi 4 roky

-------------------------------------------- ---------------------
výsledek - po výpadku proudu poškozený zdroj.

souhlasíte

Nechce sa mi to tu vysvetlovat, ano 3roky to moze stihat a potom nestihat. Napr. DC-DC menice na doske ak postupne rokmi slabnu kodenzatory, hlavne ak to pretazujes takymto pretaktom. Zdroj moze na to vplyvat aj ak je problem v doske, s inym zdrojom to moze ist lepsie, to ale nemusi znamenat ze je blby zdroj, moze odchadzat doska. Pretaktom sa to moze dost vyrazne ovplyvnit (vyssi odber z DC-DC menica).

P.S. ak si to skusal uz odtaktovat a cisty install Win a aj tak zle, tak samozrejme skusit najprv iny zdroj (napr. si pozicat), a cistu instalaciu Win.

Zkoušel jsem jiný zdroj a počítač se normálně zapnul. Bohužel jsem neměl instal. cd win a tak jsem nemohl vyzkoušet funkčnost. Zkoušel jsem svůj disk v druhém PC a všechna data jsou v pořádku.
Tedy mi z toho vyplývá, že odešel zdroj a nezbývá mi než doufat, že si s sebou nevzal i desku.