Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění zálohy programem B-CUP XP

Dobrý den, prosím o radu jak smazat vytvořenou zálohu. Zazálohovala jsem snad všechno, ale chtěla bych jen některé soubory. Zálohu mám na C:/záloha. Tak jestli mám dát odstranit zálohu, což jsem zkoušela, ale trvalo to hodně dlouho, tak jsem radši dala storno. Se bojím, aby mi něco nezmizlo.

Ještě, jestli se dá zálohovat přímo v XP.
Děkuji moc

ten program neznám
pokud se záloha vytvořila do jediného velkého souboru (img, zip, ...), smazání přes shift+del musí být okamžité.
jestli v tom adresáři vznikla další adresářová struktura s jednotlivými soubory, mazání je podle jejich počtu pomalé, shift+del bude rychlejší - ale nejdřív se ujisti že ještě máš všechny původní soubory, které jsi takto "zálohovala"

mimochodem dělat zálohu na systémový disk s windows není moc rozumné - právě kvůli skutečným zálohám nebo přeinstalaci. na veškerá data je lepší mít disk rozdělený na menší C: jen pro systém+programy, a zbylý velký disk D: pro data, filmy, a třeba i tvoje zálolohy.

ne, c: disk má být velký tak 10-20gb, má tam být jen windows a program files, žádná záloha.
na ploše máš ikonu "dokumenty", tu si v jejích vlastnostech přesměruj třeba do d:\dokumenty
outlook express nepoužívám, snad se v jeho možnostech nastavení dá změnit odkládání mailů třeba do d:\mail
(jen pro úplnost: v tvém případě - protože jsi nedostala instalační cd, napiš svému prodejci dotaz jak máš provést reinstalaci havarovaného systému, když ti k tomu nedodali bootovací médium. podívej se i zespoda notebooku a do balení, jestli je tam nálepka od windows se sériovým číslem.)
dokud nějaké originální/instalační cd nezískáš, je pro tebe skoro životně nutné si udělat zálohu systému - v jiném tvém dotazu ti radí třeba acronis true image. je to placený program, nějaká jeho uvolněná verze vyšla nedávno v chipu. otázka je kam tu zálohu dát: vypálit za běhu na dvd asi nedopadne dobře, i kdyby to ten program uměl. zálohovat jeden disk (c:) se dá na druhý disk (d:) a pak ten image najednou vypálit - pokud ovšem tvé déčko není od aceru nastaveno jako dvd :(
pak bys musela sama přikročit k rozdělení disku, viz první věta (jsou na to programy, něco vyšlo v chipu). proto pokud máš jediný disk c: 60gb, nemá cenu ho zasírat gigabajtama filmů a mptrojek, ale první starostí ze všeho je - přejmenovat dvd na nějaké neškodné písmeno (o:, x:) a rozdělit disk.

víc ti snad sdělí kolezi v tvém novém dotazu.
jestli jsi na kolejích, svěř se, někteří pánové jsou i ochotní, a mívají sw po ruce.

Hm, zajímavé. Stále se učím....a budu učit.

Citace:
víc ti snad sdělí kolezi v tvém novém dotazu.
jestli jsi na kolejích, svěř se, někteří pánové jsou i ochotní, a mívají sw po ruce.

:-D na kolejích nejsem. Ale přijela jsem z porodnice, tudíž nemůžu obíhat nějaký PC centrum.:))