Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vliv velikosti (úhlopříčky) notebooku na chlazení

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda má nějaký vliv velikost úhlopříčky notebooku na chlazení. Je mi jasné, že plocha 17" je výhodnější než 15" pro odvod tepla. Nehraje roli ale třeba komplikovanější (případné?) chlazení větrákem, případně jiná neznámá, které chlazení ovlivňuje? Konkrétně se totiž rozhoduji mezi Aspire V15 Nitro Black Edition a Aspire V17 Nitro = stejná krabice, víceméně stejný hardware, jen ta velikost.
Díky za radu.

Tak samozřejmně, když si koupíte 17 palců, tak chlazení bude lépe řešeno, protože je větší plocha kam to narvat - celkem logické. Já mám 17" Lenovo a při brouzdání po netu mi větrák vyfukuje buď úplně chladný vzduch nebo je úplně vypnutý, samozřejmně při nějakých náročnějších programech /fotošop, Altium, NetBeans atd/ se to o trochu více ohřeje, ale nepřehřívá se to. Nepoužívám žádnou chladící podložku, jen a pouze mám pod zadními nožičkami dvě víčka od PET lahví, NTB to trochu nakloní - lépe se na tom píše a zároveň se to lépe chladí /může pod to vzduch/.
Určitě nijak nechci křivdit 15,6" NTB, že mají špatné chlazení, to ne, ale taky záleží na výrobci, třeba takový MSi má to chlazení vymyšlené opravdu výborně, naproti tomu třeba Asus to chlazení moc nevymákl.

Další kritérium pro výběr 17/15,6 palců je mobilita, pokud 17" budete denodenně tahat někam v tašce/batohu, záda Vám moc nepoděkují, má to k 4kg, navíc to není moc skladný, tam zase vyhrává 15,6". Pokud to bude ležet na stole, tak 17" není překážkou, ale proč NTB na stůl, to můžu mít stolák, že. Já NTB mám hlavně do školy a do postele :-D

Díky za odpovědi. Tak jsem se přehraboval v dlouhodobých zkušenostech ohledně Acerů a od této značky jsem upustil a mám vyhlédnutý Asus s dvojitým chlazením, klasickou 15,6". Možná ještě přehodnotím Dell, ale už ten Asus přešvihne rozpočet o 2000 a Dell by pak šel hned o 4000 :-(

A ještě mám dotaz - mohl by mi někdo zhodnotit notebook ASUS G551JK-CN101H ?
Má dobré chlazení, tak snad nebude trpět hardware při zátěži a bude tichý, solidní SSD část hybridního disku, FullHD,... Asi se mi zatím jeví jako nejlepší adept v cenové kategorii. Přiznám se, sem tam bych rád využil i herní nasazení a to by GTX 850M měla zajistit.
Díky moc