Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak získat a zpracovat data z webu strava.cz?

Uff, problém.

Na webu strava.cz si lze po vybrání příslušné jídelny obrazit jídelníček na měsíc. Hledám způsob, jak tyto data z webu získat a následně je zpracovat.

Co jsem vyzkoušel:
1) Hledal jsem nějakou zmínku o API, ale zjevně nic takovýho veřejně neexistuje.
2) Podíval jsem se do zdrojáku vygenerované stránky s jídelníčkem, nicméně žádná elegantní struktura se nekoná (data jsou v divech).
3) Zkoušel jsem data zpracovat ručně, ale je s tím spousta práce, protože bych musel pokaždé ručně dělat úpravy ve "formátu" dat, ať už v Excelu nebo v něčem podobným.
4) Díval jsem se na webu na tutoriály typu exportování dat z Google Spreadsheet do JSON formátu, jenže to stejně vyžaduje ruční úpravy dat (jak je zmíněno v bodu 3).

Co mne napadlo:
Ručně data zkopírovat, ručně upravit a publikovat je jako JSON formát, např. na myjson. Ovšem, ta ruční úprava dat je trochu opruz. Pak už mi nápady došly.

Jak by se k tomuto problému postavili místní programátoři? Jsem si vědom toho, že jsem nezmínil programovací jazyk, pak tedy: javascript.

Tak už se mi to povedlo.

Šel jsem na to oklikou přes Google Spreadsheet (tabulka Google). Obsahuje zajímavé funkce ImportXML a ImportHTML, viz článek o parsování dat na maxiorel.cz

V spreadsheetu jsem založil dva listy, do jednoho jsem importoval část stránky strava.cz; do druhýho listu jsem si z toho vyzobal dílčí info. Taky jsem mu nastavil, aby se samo-updatoval kdykoli při změně zdroje (tj. při změně na strava.cz).

Nechal jsem ten spreadsheet sdílet a exportovat jeden list.

V (mobilní) aplikaci pak ten soubor (vyexportovanej list) načtu protokolem http (get, url, ...) a data zpracuju a zobrazím. A je to :-)

Zní to banálně, ale dalo mi to zabrat, než jsem to všechno zfackoval do slušné podoby.