Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kompatibilita NFC, Mifare a NFC zařízení

Mám dotazy ohledně těchto nFC technologií:

1) Jaký doporučíte program pro windows a pro linux pro ovládání NFC čtečky v notebooku? Umí windows 8 NFC sám od sebe? Jaký je dobrý NFC manager?:

2) Je možné NFC čtečkou ovládádat i identifikační karty, průkazky a a šalinkarty? http://mobil.idnes.cz/staci-sikovny-mobil-a-v-plzn i-budete-jezdit-zadarmo-fxl-/mob_tech.aspx?c=A1104 13_150023_mob_tech_hro

3) Jak fungují "bezdrátové" reproduktory, které se párují přes NFC údajně? Je použito NFC i pro přenos audio dat nebo jen pro spárování?

A ještě mě zajímá jedna věc:
dají se rozdělit zařízení na tyto 2 typy?
-Pouze NFC tagy (obsahující jen paměť - pár kb)?
NFC zařízení (tedy umožní kompletní komunikaci, tvorbu dat, není to jen hloupé miniúložiště)?

A jak jsou na tom platební karty? ty jsou taky nfc?
Je možné ještě si "stáhnout" platební kartu do notebooku nebo mobilu s nfc?

tak popořadě:

1) otázka je co s ní chceš ovládat, nicméně většina čteček má drivery a případně nějaký přibalený nebo minimálně doporučený SW. Jak je to s W8 nevím.
2) tohle bylo možné pouze se starými nokia telefony, které uměly emulovat kartu a které se lidem podařilo hacknout poté co je v Plzni nasadili jako super moderní novinku. S jinými telefony už to nepůjde a obávám se, že i pro tyhle staré je už bezpečnostní díra zalátaná.
3) jak již bylo zodpovězeno - NFC se u repráků používá pouze pro párování bluetooth nebo wifi spojení (celkem obvyklé využití NFC), přehrávání pak už běží bezdrátově. NFC totiž nemá takovou datovou propustnost a navíc by to hrálo pouze na pár cm, což by bylo značně nepraktické.

NFC tagy - ano, obsahují pouze paměť o různé kapacitě + různé další bezpečnostní a identifikační vlastnosti
NFC zařízení - to je buď čtečka a nebo telefon - naprogramovat si je můžeš na co chceš a pak můžou i vzájemně komunikovat

NFC v platebních kartách je velká mystifikace, nejedná se totiž o NFC, ale o obyčejné bezkontaktní karty, které už známe mnoho let. NFC platby nastanou až lidé začnou platit přiložením mobilu jako je tomu u Google Wallet a Apple Pay.
Stáhnout si platební kartu do mobilu taky nejde - kdyby to šlo, tak by to bylo dost velké bezpečnostní riziko. Probíhá tam komunikace se zabezpečenými sektory karty, které si uživatel ani nemá možnost načíst. Z karty tak dostane maximálně UID, které je navíc často proměnlivé a úplně k ničemu.

Pokud si chceš pohrát s NFC tagy nebo čtečkami, pak doporučuju český eshop www.nfcmix.com

2) co bylo možné se starými nokia telefony? Ty snad neměly nfc. O jaký způsob komunikace šlo?
1) Ano, čtečka má driver ve windows 8, ale nikde nevidím nějaký program k tomu doporučený. Jen ve windows 8 vidím v charms - Zařízení - Přiblížit a odeslat , ovšem, pochybuji, že to bude umět něco navíc, když vidím, jak windows 8 doj*ebaly wifi. Taky mám v metro nastavení - režim v letedle přepínač NFC. Takže nějaká základní podpora tam bude, ale něco specializovanějíšího? Zkoušel jsem GoToTags, ale asi to nenašlo čtečku.