Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s HARDISKEM-nechapu

zdravim... mam dve PC...vymenil sem hardisky a hned jak zapnu jendo ztech PC tak mi to napise tuhle tu kravinu : DISK BOOT FAILURE ,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER....protim mam oba hardisky spravne zapojene! nerozumim tomu chapete to nekdo ?

zkus napsat kam jsi dal staré disky - jestli jsi je prohodil v pc mezi sebou, nebo jestli jsi je nahradil novými - jestli tam cpeš úplně nové disky, na nich fak nic není
-disk boot failure... je hláška že bios nenašel disk/oddíl ze kterého by se dalo bootovat
-jestli je na disku systém a má víc logických disků, musí být ten správný z nich označený jako active (třeba fdiskem)
-jestli strkáš novější disk do staršího pc, nemusí ho umět detekovat, dá se tomu trochu pomoct nastavením parametrů disku v biosu na "auto" (ale bude to pomalé)
-pokud se oba dva nevyznáte v úvodní stránce biosu, zavolejte mladší sestru. není chybou požádat moudřejšího o pomoc.
-máš tam zapojené napájení? propojky master/slave mívají různí výrobci jinak.

jo jen tak sem je prohodil....proste mam jeden starsi PC tak 3 roky...mel sem tam 80 Gb disk... a ted sem vzal novejsi PC tak o rok mozna o dva...kde se nedavno(tyhle vanoce) dokupoval Disk 128GB...tak sem je prohodil mezi sebou a pise mi to tu chybu a myslim jak sem se dival na kamose jak se stoura v bosu tak tam bylo nastavene AUTO jenze to stejne neslo

systémy v různých počítačích nejsou nainstalovány stejně - liší se podle toho na jakém chipsetu běží, taky podle grafické karty, síťové karty, (a ostatních periferií). to jsou vyjmenované smrtelně nejdůležitější překážky. proto to nemůžeš mezi sebou jen tak přehodit.

navíc u disků přichází v úvahu nekompatibilita daná stářím biosu - že třeba bios ve starším pc nerozezná relativně novější 80gb disk - pak z něho ani není schopen nabootovat, tomu by odpovídala tvoje chybová hláška.
v tom případě má kolega http://pc.poradna.net/question/view/102595-problem- s-hardiskem-nechapu#re-102639 pravdu - děláš něco a nevíš co, nevíš proč, jen to tak zkoušíš.

Nevím jestli jsi to z předcházejících příspěvků pochopil, ale ono se to má tak, že disk na kterém je nainstalován operační systém prostě nemůžeš jen tak vzít a strčit do jiného počítače. To může fungovat jenom pokud ten druhý počítač je úplně stejný jako ten první. (Teď to trochu zjednodušuji, ale pánové prominou). Pokud máš v počítači dva disky, na jednom operační systém a druhý datový, tak ten druhý přehodit můžeš.