Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje první poskládané pc

Čaute lidi, odhodlal jsem se nahradit svojí stávající sestavu Barbone Hornet Gold (byla chyba) http://www.barbone.cz/barbone-hornet-gold_d205165. html. Sestavil jsem si vlastní sestavu, která mi cenově vychází na cca 34 000,-

Chci se tu ujistit jestli jsem nenasekal chyby, případně jestli je to vážně dost našlapané, jak si myslím..a hlavně jestli budou stačit chladiče,né jak v mém předchozím PC :)

Základovka : MSI Z97 PC Mate

Op.Systém : Windows 8.1 Prof. 64bit

Cpu : i7-4770 takt. na 3,4 Ghz s turbo boostem na 3,9Ghz

Chladič cpu : SilentiumPC Fera 2 HE1224

RAM : Corsair Vengeance DDR3 16GB 1866Mhz (2x8)

Grafika : MSI Nvidia GTX 970 4gb DDR5 s chlazením Zero Frozr V

Pevny disk : Kingston SSDNow V300 120GB

Dalsi pevny disk : WP Blue 1TB

Mechanika : Samsung SH-224DB

Čtečka karet : i-Tec USB 2.0 - All in One

Case : Eurocase ML X801 Gaming

Zdroj : Forton FSP600-50ARN 88+ 600W

Nap.kabel : 220V/230V

Nemám zájem se hádat, nebo cokoli podobného.
Jen opravdu ze zvědavosti - každý týden se tu najde aspoň jeden člověk, který chce nV, protože má s AMD "špatné zkušenosti".
Mohl bys prosím ty "špatné zkušenosti" upřesnit? Mají AMD nějakou skrytou vadu, o které nevím jenom já?

Nejsem žádný odborník, tak mě neukamenujte, já jenom z vlastní zkušenosti když jsem si kupoval před dvěma roky Hornet Gold za nějakých 21000 -

Procesor: CPU AMD FX-8120 (8core, 3.1GHz, 16MB, socket AM3+, 125W )
Základní deska: S chipsetem AMD 970A , Socket AM3+, podpora pamětí DDR3, SATA3 připojení hardisku pro maximální datovou propustnost, GLAN pro připojení do počítačové sítě a internetu, PCI sloty pro případné dokoupení TV karty , USB 3.0, E-SATA
Grafika: AMD ATI HD7870 OC 2GB 256b DDR5 DVI HDMI 2xminiDP PCIE3.0
Síťová karta: 10/100/1000 Mbit GLAN Controller
Operační paměť: 2x DIMM DDR3 4096MB 1333MHz (8GB celkem)
DVD mechanika:DVD RW Black s podporou vypalování a přepisování ±R/±RW/RAM/DL, zapojena na SATA sběrnici
Pevný disk: kapacita 1TB, SATAIII/600 16MB cache 7200 otáček

A kamarád kupil limitovanou vánoční edici za 15 000,-

Procesor:INTEL Core i3 3220 3,30GHz (3MB) BOX LGA1155 Ivy Bridge - integrovaná VGA
Základní deska: Čipset H77 s1155 DDR3 SATA3 USB3,0 GLAN HDMI VGA DVI PCIE3.0 ATX
Grafika: NVIDIA GTX650 1GB DDR5 128bit, 2xDVI, HDMI, VGA, PCIE3.0
Síťová karta: 10/100/1000 Mbit GLAN Controller
Operační paměť:2x DIMM DDR3 4096MB 1600MHz (8GB)
DVD-RW mechanika: DVD RW Black s podporou vypalování a přepisování ±R/±RW/RAM/DL, zapojena na SATA sběrnici
Systémový pevný disk:HD INTEL 330 Series 60GB SSD disk 2.5'' SATA3 25nm (čtení: 500MB/s, zápis: 400MB/s) 9.5mm
Druhý disk: kapacita 1TB SATA/600 64MB cache, 7200 rpm
Skříň: CASE SHARKOON Vaya black edition, ATX, černý
Čtečka paměťových karet: Compact Flash, Secure Digital, Multimedia Card, XD, Memory Stick
Zdroj: Tichý 450W PFC s 12cm ventilátorem

Po dvou letech on je bez sebemenších problémů, přitom počítač čistí svátečně a prakticky se o něj moc nestará. Já o něj pečuji "jak o miminko" každý měsíc je vysáván, antiviry platím - NOD32 - scany provádím taky každý měsíc. Ale po těch 2 letech mám fps u nových her a hlavně obecně výkon poloviční jako on. Battlefield 3 mi padá. Na advanced warfare hraju na 20-40 fps na nejnižší rozlišení. Z toho jsem vydedukoval, že AMD není žádná sláva.

Prosím uveďte mě na pravou míru, já mám tohle pouze z vlastích zkušeností a rád se poučím, bez urážek a arogantních připomínek prosím (příliš tomu nerozumím) Děkuji :)

Já se trošku obávám, že jsi to přečistil.
Antivir nemám, větráky čistím jednou za rok (jinak počítač se zásadně nevysává! Statická elektřina ho může klidně zrušit úplně), scany neprovádím a nic mi nepadá.

Ony ty různé čističe kolikrát udělají hůř, než bylo předtím a antivir může sežrat zásadní množství výkonu.

Pokud ti s HD7870 jde AW na 20 fps při nejnižším nastavení, máš tam něco špatně (rozhodně to není normální stav). BF (ani žádná jiná hra) by padat neměl a taky to bude chyba spíš SW, než HW.

Já o něj pečuji "jak o miminko" každý měsíc je vysáván, antiviry platím - NOD32 - scany provádím taky každý měsíc.
já jsem se řídil různými návody jak pečovat o PC.. nechápu, co jsem mohl zkazit.

všechno špatně. tento nový pc bude za rok při čištění podle těch návodů taky s polovičním výkonem.
licenci za antivir doporučuju už neprodlužovat. dá se fungovat bez něj. kdo se neobejde, ať si nechá nějaký free, všechny jsou k ničemu.