Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA2 HDD - bude pasovat do MB s SATA1 rozhranim?

caute, tuto otazku davam davam preto aby som si bol na 100% isty, ze to mozem doporucit.

Kolegovi odisiel HDD PATA a ked som as pozrel na MB nasiel som tam 2 konektory pre SATA1 disky a preto by som mu rad doporucil novsie rozhranie pre HDD (SATA2), ale nie som si 100% isty, ci SATA1 MB bude poznat SATA2 HDD (pre lub. HDD SATA2).

Ak by bolo vhodne aj typ MB, skusim sa niekde snad lupou na MB pozriet a hodim sem typ.

vopred dakujem za pomoc.

Ano, taky tento disk vlastním, provozuji jej na řadiči SATA-I a ani jsem nemusel nic jumperovat, sám se přepnul na SATA-I. Ale ne všechny disky to asi umí.

Využiju tě k dotazu - kolik ti disk ukazuje teplotu? Tyhle WD 2500KS měly problém se špatně kalibrovaným teplotním čidlem, bohužel mám zrovna dva tyhle nepovedené.

Tyhle disky (WD2500KS) taky dlouhodobě používám a jsem s nima spokojenej... všechny u mě jedou celou dobu nonstop.
První dva kousky měly to chybné čidlo, ale v posledních měsících už to mají všechny opravené. Funkčně ani teplotou se nijak neliší, prostě je to jenom blbej teploměr.

konkretne na VIA chipoch sata2 disk vobec nerozbehnes velmi zaujimave je ze ked ho nechas ako sata2 a pripojis ho k doske ani sa neroztoci...
jumper treba dat do pozicie OPT1 a vsetko pojde
mimochodom cela SATA2 je len kopec reklamnych blabolov kedze je asi 10 specifikaci ktore specifikuju disk ako SATA2
napr. hotplug, NCQ, 3GB/s pristup z cache disku, 16mb cache atd
staci aby disk splnal len jednu zo specifikacii a je oznaceny ako SATA2
cize teoreticky mozes mat 10 roznych diskov a vsetky budu SATA2...