Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA2 HDD - bude pasovat do MB s SATA1 rozhranim?

caute, tuto otazku davam davam preto aby som si bol na 100% isty, ze to mozem doporucit.

Kolegovi odisiel HDD PATA a ked som as pozrel na MB nasiel som tam 2 konektory pre SATA1 disky a preto by som mu rad doporucil novsie rozhranie pre HDD (SATA2), ale nie som si 100% isty, ci SATA1 MB bude poznat SATA2 HDD (pre lub. HDD SATA2).

Ak by bolo vhodne aj typ MB, skusim sa niekde snad lupou na MB pozriet a hodim sem typ.

vopred dakujem za pomoc.

konkretne na VIA chipoch sata2 disk vobec nerozbehnes velmi zaujimave je ze ked ho nechas ako sata2 a pripojis ho k doske ani sa neroztoci...
jumper treba dat do pozicie OPT1 a vsetko pojde
mimochodom cela SATA2 je len kopec reklamnych blabolov kedze je asi 10 specifikaci ktore specifikuju disk ako SATA2
napr. hotplug, NCQ, 3GB/s pristup z cache disku, 16mb cache atd
staci aby disk splnal len jednu zo specifikacii a je oznaceny ako SATA2
cize teoreticky mozes mat 10 roznych diskov a vsetky budu SATA2...