Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou grafickou kartu do 5000 Kč?

Zdravím, chystám se koupit novou grafiku a prostě tak nějak nevím kterou

PC

CPU: Intel i3 2x3,2
RAM: 8 Gb 1333 DDR3
Momentální GPU: Nvidia GeForce GTS 450 1 GB DDR5 128 Bit a už prostě nové hry nezvládá

Vždycky sem v PC měl grafiky od Nvidie, ani nevím proč ale AMD se mi nějak nechce líbit, ale možná bych do toho šel, protože bych chtěl grafiku tak do 5000, ale se sběrnicí aspon 192 spíše už těch 256 bit a to grafiky od Nvidie mají od 6+ nevím, možná špatně hledám. Ale zas nadruhou stranu sem někde slyšel, že k procesoru Intel je nejlepší Nvidia, je na tom něco pravdy nebo je to jedno ?
Tak bych chtěl požádat o nějaké doporučení :) Díky :)

Změna slaboduchého předmětu, původně: Grafická karta (host)

Jenže já bych potřeboval něco, abych v případný reklamaci nemusel řešit problémy. Jednou sem reklamoval CPU z netu a byl s tím velkej problém a vrátil se mi po třech měsících, takže já objednávám jedině z CZC protože u nás má pobočku, nemusím při reklamaci nikam nic posílat

Dobře...

Před koupí zdroje je důležité spočítat si TDP sestavy (TDP procesor + TDP grafika + 50 za zbytek + 50-100 rezerva; co znamená TDP si najdi na wikipedii).

Až to spočítáš, vyjde ti číslo ve Wattech. To musí být i s rezervou nižší, než maximální výkon tvého zdroje na 12V větvi. Maximální výkon spočítáš tak, že se podíváš na štítek, u hodnoty +12V najdeš počet Ampérů a to vynásobíš 12. Pokud máš zdroj kvalitní značky, můžeš tohle brát jako rozhodující kritérium, zda ten zdroj stačí. Pokud je ten zdroj od méně kvalitní značky, můžeš jen doufat, že to zrovna slepili z kvalitních dílů (většina značek jen lepí štítky a zdroje si sama nevyrábí).

Pokud ti tohle nestačilo, abys problematiku zdrojů pochopil, pak se řiď raději tím, co ti tu poradí někdo z těch, kdo to pochopil.

Já bych si ohledně pneumatické narážečky taky radši nechal poradit od někoho, kdo tomu rozumí, protože o tom nemám ani tušení.
(Omlouvám se, pokud jsem někde použil nekorektní označení něčeho.)

Já netvrdím že není důležitej, ale prostě nevím fakt ste mi tady všichni nasadili s tím zdrojem brouka protože opravdu kdyby se fakt něco stalo tak brečet že sem neinvestoval 1300 do zdroje a místo toho mě to zvalo komponenty za 5000 + novou grafiku taky za 5000 :D jako něco na tom určitě je