Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení sata disku za chodu pc.

Zdravím,
dostal jsem od známého jeho nepotřebný funkční sata disk. Chtěl jsem si ho zapojit do sestavy za chodu. Na internetu bylo napsáno, že to je možné. Bohužel po zapojení bylo slyšet jak se disk rozjel, ale obrazovka se sekla a poté NO SIGNAL. Ted monitor vůbec nekomunikuje s počítačem i když disk zase odpojím.
Co jsem odpálil? Za cca hodinu mi dojde nová základní deska a procesora ramky tak pokud jsem něco s toho opalil tak nevadí... problém by byla grafika no,,, :/

Kde mohla nastat chyba ?

bohužel stalo se.... měl jsem spuštěnou instalaci už pěkně dlouho tak se mi nechtělo vypínat pc. Vyhledal jsem ale, že sata disky se mohou připojovat za chodu tak jsem to tedy provedl. Škoda no, zrovna když jsem nakoupil nové věci do pc, skoro vše krom grafiky, na tu nezbylo dostatek financí. Teď se ale asi nevyhnu ani té grafice :/

za chodu pc.

ten disk bol bootovací? Teda "za chodu pc" si bol v BIOSe? A pripojil si disk s nainštalovaným OS? Alebo si už bol vo Windowse a pripojil si si disk na dáta? Vlastne je to jedno, lebo za chodu počítača sa proste doň nemá babrať!

Disk by si mal zapájať napr. ako táto milá a sympatická pani z Westernu:

watch ..:-p

Zapojil jsem jinou starší grafiku a také nic. Žádná změna. tak doufám že grafika to není.

Jinak vedle pamětí svítí nějaké diody 2 zelené 1 oranžová 1 červená. Co to je zač? Nikdy to nesvítilo.

Vyzkoušel jsem vypojit z pc všechny ramky a grafiku. Poté když pc zapnu tak zapípá 3x. Pokud jsem do pc přidal jen grafiku. Stále 3x pípnul. Pokud jsem přidal jednu ramku a grafiku odpojil pc nepípal.
Takže je tedy problém v grafice, nebo někde u grafiky v základní desce že ?

UFF oddechl jsem si. Problém vyřešen.
Grafika je naštěstí v pořádku, ale odešel slot na ramky. Už teď mi jeen za nešel a ted se zdá že funguje jen jeden. Dal jsem jen jednu ramku do toho jednoho slotu a pc běží. Pokud ji dám do jiného slotu tak to nejde.
Naštěstí každou chvilkou přijde pošťák s novou zakladni deskou, ramkama, procesorem. Tak to vyšlo akorát. Každopádně poučení pro mě veliké.

Hotplug je standardní součástí SATA specifikace. Podmínkou je aktivní AHCI režim.
Připojením disku za chodu jsi tedy nemohl nic odpálit, pokud jsi předtím netřel ebonitovou tyč liščím ocasem nebo jsi prostě neměl smůlu na komponenty.

Připojením disku za chodu jsi tedy nemohl nic odpálit

- Uz jsem videl z praxe jiskrit SATA (MOLEX), pri takovém zpojovani, kde bych nic takového bezpecnym nenazval (nasledovné vypnuti celého PC) na coz je pri instalaci opravdova poptavka, ale kazdy at si nici co chce.....ale doporucovat to???