Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení sata disku za chodu pc.

Zdravím,
dostal jsem od známého jeho nepotřebný funkční sata disk. Chtěl jsem si ho zapojit do sestavy za chodu. Na internetu bylo napsáno, že to je možné. Bohužel po zapojení bylo slyšet jak se disk rozjel, ale obrazovka se sekla a poté NO SIGNAL. Ted monitor vůbec nekomunikuje s počítačem i když disk zase odpojím.
Co jsem odpálil? Za cca hodinu mi dojde nová základní deska a procesora ramky tak pokud jsem něco s toho opalil tak nevadí... problém by byla grafika no,,, :/

Kde mohla nastat chyba ?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
za chodu pc. ten disk bol bootovací? Teda "za chodu pc" si bol v BIOSe? A pripojil si disk s nainšt…
adepT 06.01.2015 12:37
adepT
Disk by si mal zapájať napr. ako táto milá a sympatická pani z Westernu: V Anglicku majú aj matičné… nový
blue5 06.01.2015 13:14
blue5
Hmmmm..to je to isté len s tým rozdielom, že tá z môjho odkazu je krajšia..a niesú to vlastne tie is… nový
adepT 06.01.2015 13:45
adepT
a nie sú to vlastne tie isté dámy Možno už WD používa umelé klony (tomu odpovedá ich naturálna mani… nový
blue5 06.01.2015 14:23
blue5
Zapojil jsem jinou starší grafiku a také nic. Žádná změna. tak doufám že grafika to není. Jinak ved… nový
pavelus 06.01.2015 12:44
pavelus
Zapojení sata disku za chodu pc. - Ano, jednoduchy a "BEZPECNY" zpusob, je zapojit onen 'HDD' jako… nový
CoCoChanel 06.01.2015 12:57
CoCoChanel
Vyzkoušel jsem vypojit z pc všechny ramky a grafiku. Poté když pc zapnu tak zapípá 3x. Pokud jsem do… nový
pavelus 06.01.2015 12:59
pavelus
a povieš nám, čo to máš konkrétne za základnú dosku, grafiku a ramky? nový
adepT 06.01.2015 13:06
adepT
UFF oddechl jsem si. Problém vyřešen. Grafika je naštěstí v pořádku, ale odešel slot na ramky. Už te… nový
pavelus 06.01.2015 13:09
pavelus
Hotplug je standardní součástí SATA specifikace. Podmínkou je aktivní AHCI režim. Připojením disku z… nový
Moas 06.01.2015 15:27
Moas
Připojením disku za chodu jsi tedy nemohl nic odpálit - Uz jsem videl z praxe jiskrit SATA (MOLEX),… nový
CoCoChanel 06.01.2015 15:44
CoCoChanel
Molex má všechny kontakty stejně dlouhé. U SATA je rozdílnou délkou zajištěno, že nejdřív se propojí… nový
jirka44 06.01.2015 16:12
jirka44
Mám stejnou zkušenost. Pak se samozřejmě nabízí otázka, jak moc jsou či nejsou odfláknuté ovladače H… poslední
Moas 06.01.2015 21:29
Moas

za chodu pc.

ten disk bol bootovací? Teda "za chodu pc" si bol v BIOSe? A pripojil si disk s nainštalovaným OS? Alebo si už bol vo Windowse a pripojil si si disk na dáta? Vlastne je to jedno, lebo za chodu počítača sa proste doň nemá babrať!

Disk by si mal zapájať napr. ako táto milá a sympatická pani z Westernu:

watch ..:-p

Zapojil jsem jinou starší grafiku a také nic. Žádná změna. tak doufám že grafika to není.

Jinak vedle pamětí svítí nějaké diody 2 zelené 1 oranžová 1 červená. Co to je zač? Nikdy to nesvítilo.

Vyzkoušel jsem vypojit z pc všechny ramky a grafiku. Poté když pc zapnu tak zapípá 3x. Pokud jsem do pc přidal jen grafiku. Stále 3x pípnul. Pokud jsem přidal jednu ramku a grafiku odpojil pc nepípal.
Takže je tedy problém v grafice, nebo někde u grafiky v základní desce že ?

UFF oddechl jsem si. Problém vyřešen.
Grafika je naštěstí v pořádku, ale odešel slot na ramky. Už teď mi jeen za nešel a ted se zdá že funguje jen jeden. Dal jsem jen jednu ramku do toho jednoho slotu a pc běží. Pokud ji dám do jiného slotu tak to nejde.
Naštěstí každou chvilkou přijde pošťák s novou zakladni deskou, ramkama, procesorem. Tak to vyšlo akorát. Každopádně poučení pro mě veliké.

Hotplug je standardní součástí SATA specifikace. Podmínkou je aktivní AHCI režim.
Připojením disku za chodu jsi tedy nemohl nic odpálit, pokud jsi předtím netřel ebonitovou tyč liščím ocasem nebo jsi prostě neměl smůlu na komponenty.

Připojením disku za chodu jsi tedy nemohl nic odpálit

- Uz jsem videl z praxe jiskrit SATA (MOLEX), pri takovém zpojovani, kde bych nic takového bezpecnym nenazval (nasledovné vypnuti celého PC) na coz je pri instalaci opravdova poptavka, ale kazdy at si nici co chce.....ale doporucovat to???

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru