Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skylink - názory, zkušenosti?

Ahoj,
odešel jsem od UPC, protože mě srali a hledám nového TV providera. Šel bych do PODA, ale ta je v místě mého bydliště nedostupná, Zaujal mě satelitní Skylink a jejich nabídka kompletní instalace za 999,- při úvazku na dva roky (po vypršení úvazku mi zařízení zůstane). Skylink nabízí tyto zařízení. Je to použitelné? Nebo je lepší koupit si jiné zařízení a pak jen Skylink kartu? Jaké jsou vaše zkušenosti se Skylink?

Díky za všechny odpovědi! :beer:

Požadovaná adresa nebyla nalezena.

Jinak babička má Skylink a moc to teda nefunguje. Na můj vkus až moc často vypadává signál, což je v půlce filmu celkem na dvě věci a pravidelně mění kódovaní (musí měnit tu kartu nebo co) a tahaj z ní tak prachy.
Některé kanály nejdou třeba i tři dny v kuse.

Jí to očividně moc nevadí, já bych to teda nerozdejchal.

Jinak já teda UPC rád nemám, taky mě srali, ale na konec jsem u nich stejně skončil (internet, televize, telefon...)

Je to možné, nicméně dělá jí to už na druhém místě, kde bydlí, vyměnila za tu dobu televizi, set-top-box (nebo co to mají) i několikrát tu kartu.
Nevylučuji, že za to může ona, ale přijde mi to krajně nepravděpodobné (aby mohl uživatel za to, že během bouřky nefunguje televize mi přijde trošku přetažený za vlasy).

Je ale možné, že to je i oblastí (bydlištěm), modelem toho přijímacího krámu apod. :-) Nevím, každopádně přeju dobrou volbu providera. 8-)

Mimochodem, z toho odkazu má ten první.

Nazdar. Ja mám Skylink a bez problémov. Mám dva settopboxi - prvý je Thomson ten z tých čo teraz všede reklamujú(certyfikovaný 90 Eur komplet aj s tanierom+ten čudel na koniec)) a teraz som kúpil druhý Amiko micro HD (necelých 40 Eur ale čiso len tá škatiľa , dobrá cena vs. výkon). Lebo ten starý Orton 61.. CX+ nebol HD a niektoré programy sa už nedali naladiť... Ten Amico micro HD je bohovský , lepší než ten Thomson a dá sa tam pichnúť net a kadečo poladiť ... pozisťuj si čo a ako.
Jedine s čím ludí Skylink nasral a to doslova že zaviedli ten servisný poplatok a pritom zo začiatku sľubovali doživotne zadarmo... ale to už je na inú diskusiu a na nete je toho spústa. Napr: watch
ešte lepšie : watch

Ináč so signálom problém nemám a na jeden tanier mi idú oba prijímače. Takže v mojom prípade spokojnosť.
Na margo babičky , neviem čo a ako ale ja som tanier vyladil na chlp a akurát počas búrky(priateľka bola v dome a vravela aký je signál , bola to zaujímavá sranda to robiť , ale obraz mi nevypadáva ani náhodou sila signálu skoro 90% a kvalita cca skoro80%. Tam ide o dobré uchytenie sat. tanieru nech s ním v búrke alebo pri vetre netrasie a pod. A po druhé , je to treba fakt dobre vyladiť vertikál a horizontál, uvedom si jedno že tu dole jeden milimeter vedľa je hore niekolko km. Neviem či v stovkách km , nech netrepem blbosť. Ale treba to sakra dobre poladiť a potom sa vyhneš výpadkom signálu.
Za tretie pripomeniem tie karty : tam možno menila karty preto lebo mala tú staršiu a bolo to treba meniť za tú novšiu kartu ... o tom je tiež na nete popísané dosť. Pokukaj po nete a zistíš čo a ako , nechcem tu rozpisovať všetko. Čavelo.

Pokud jde o TV, tak v tom mám jasno.

Nejlevnější, bezúdržbová a nejspolehlivější.... je chytat digitální pozemku.

TV je stejně přecpaná reklamama a abych za sledování reklam ještě někomu platil.....:!:

Těch 20 TV stanic + několik radií musí stačit každému penzistovi.

Nechcem robiť reklamu ale u nás v Košiciach je Antik a u nich to bolo dosť dobré. Ale som sa sťahoval neďaleko Košíc na dedinu a tak som Antik musel zrušiť. Ak je to reklama tak poprosím zmazať príspevok. Ono ten Skylink nieje niečo úžasné , ale pre mňa na pozretie správ a občaš film a pod - mne to stačí. Nie som náročný užívateľ. Niekto čo si potrpí na nádherný obraz v neviem akom extra rozlíšení asi jemu by to nestačilo,neviem. Pre mňa dobré.

Mám Skylink už delší dobu.Jsem spokojen.Funguje bez problému.
Měsíční poplatek 33Kč jsem nastavil na Sipo,abych nezapoměl jednou ročně zaplatit servisní poplatek a mám pokoj.Loni jsem přikoupil ke druhé televizi další přijímač +kartu a připojil k parabole.Musel jsem teda vyměnit konvertor na dva kable.
Nepotřebuju nic nahrávat z tv.vysílání,ani si pustit se zpožděním,či jindy.Mám li potřebu najdu to na netu.
Vlastním jednoduchý přijímač-dva kusy Kaon KSC SA276IR (Koupil jsem ho i staříkům,takže mám na starosti vlastně 3kusy a všechny šlapou jak mají)
-http://satelitni-prijimace.heureka.cz/kaon-ksc-sa2 76ir/
Koukám že už u nás nekoupíš,na slovensko hej,ale nenutím ho nikomu,píšu svou zkušenost se Skylinkem
-http://www.satelity.ellano.sk/9791/kaon-ksc-sa276i r.html

Prečo si menil konvertor - veď v prijímači si nastavíš ten DiseQ (1,0 1,2 ...) či ako sa tomu hovorí. Ja na konvektor jednokáblový mám naladené 4 satelity. A mám okolo 4000 programov. Samozrejme som nechal len cca 50 a ostatok som potom vymazal.Pozerať arabov AlJazera TV a pod a kadejaké Norske a Fínske hatlaniny nemám záujem.

Motáš do hromady dvě věci, který spolu až tak nesouvisí. Diseqc slouží k přepínání signálu při přijímání programů z více družic z jednoho konvertoru. Pro připojení více přijímačů na jednu parabolu je třeba mít konvertor pro odpovídající počet přijímačů (twin, quattro). Případně použít nějakej switch - vyplatí se pro hromadu účastníků, např. hotely...

cejna - nehádam sa a ani nechcem , len píšem ako to mám ja a ide mi to bez problémov. Mám to takto : z konvertora/žiariča mi ide kábel do toho prvého boxu Thomson a z toho Thomsonu (vzadu je výstup na ten závit) mi ide kábel ďalej do toho Amiko. Každý pozerá čo chce , žiadne výpadky alebo hocičo iné. Ak to mám blbo nechám si poradiť od teba , ja tomu akože nejak extra nerozumiem , akurát viem že mi to ide bez problémov. Ak to mám blbo tak mi povedz ako to mám dať , ako som písal vyššie nechám si poradiť a hlavne vo veciach ktorým nejak extra nerozumiem.

To ti bude fungovat jen pokud se budou oba divat na stejnou polarizaci a stejne pasmo (Lo/Hi) - LNB ma celkem 4 ruzne stavy. Proto pro plnohodnotne sledovani potrebujes LNB s vicero vystupy - pro vic prijimacu, dual nebo quad. (je to vlastne "vic LNB" v jednom pouzdru) aby se navzajem neovlyvnovali.

parabola o průměru 80 cm - http://satelitni-anteny.heureka.cz/mascom-op-80-fe /
konvertor- nějaký Inverto- http://lnb-konvertory.heureka.cz/inverto-black-pre mium-singl-lnb/specifikace/#text
kartu kodovani Irdeto http://satelitni-karty.heureka.cz/skylink-standard -hd-ir-m7/
adekvátní satelitní přístroj(víc jak 2500Kč bych nedal)

Nezapoměn že se platí
registrační poplatek- 999Kč
do 2 měsícú od prvního spuštění

servisní poplatek-
1. Měsíční – 33 Kč – týká se pouze plateb přes SIPO nebo Inkaso z účtu (první měsíc je zdarma)
2. 12 měsíců – 498 Kč – týká se všech platebních metod

Parabola aspon 80, ak vacsiu tak len dobre, radsej hlinik ako zelezo lebo nehrdzavie. LNB podla poctu pripojenych TV, cize 2 az 4 minimalne (nie je tam velky cenovy rozdiel) a pristroj podla moznosti overeny na velkej vzorke zakaznikov.
Z pristrojov osobne poznam vyssie spominany Kano, ci AMiko 8240, 50 alebo mnou oblubene nemecke Technisaty, ktore su vsak trosku drahsie, ale aspon to nie je cista Cina ako ostatne znacky. Zvysok mas v PM;o).

Nikomu Skylink nedoporučuji mám ji cca 10 let a poslední dva roky hrůza prodávají polotovar technika nemají pošlou jen nějaký pikoliky co neumí ani pořádně nastavit TV nastaví jen parabolu signál pořád padá tady u Hradce Králové a podle nich je vše v pořádku za techniky co oni doporučí jsem utratil cca 7000 a pořád problém s příjmem signálu že je to televizi Sharp tak jsem koupil LG taky nic tak mám Sony a opět stejná písnička že je to televizí dnes 14.3. 2022 to opět nejde asi jim někdo sestřelil satelit

Já využívám skylink online kde mi chybí jen kanál history HD, který na setelitu jede v balíčku "Kombi" o satelitu moc mluvit nemůžu protože to využívá otec ten by k tomu dokázal říct hodně a já jedu jen to online tam je to dobrý v tom že když na něco koukám tak si to pustím z archivu a neztrácím čas reklamami

jo pěkný on je to starý dotaz, pardon, jak na to někdo zareagoval tak se to posunulo ]:( :-x zamknout a je to