Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záhada (po instalaci cyberghost se mi hodila hláška, že mám nelegální win)

Potřebuju poradit, stala se mi taková zvláštní věc. Stáhl jsem si cyberghost a po instalaci se mi hodila hláška, že mám nelegální win, což není pravda, jenže mi nešel chromák opera ano ted jsem zas na nějeké debilní proxy aby mi najel. Skyp normálně jede i pod mojí ip. Jasně prošel jsem tuny návodů, ale bez výsledku. Jen dodám dvd mi odešla a nehodlám kvůli takové kravině vyhazovat prachy za novou, proto bych byl rád za jakoukoliv radu.
Změna předmětu, původně: Záhada (Kráťa)

Protože se sem pak vrací lidé co už ban vyfasovali za svoje chování.

Takže toto je ten dovod?

Ok, tak to chápem. Ban sa dáva napr. za spamovanie, tak by mohol niekdo použiť proxy a spamovať dalej. To chápem.

Ale keď je zrejme, že tazatel sa seriozne pýta a nijako neporušuje pravidlá tejto poradne, ale píše cez anonymizér, prečo to vadí aj vtedy?
Ako napríklad v tomto prípade:
http://pc.poradna.net/q/view/1318892-uloz-to-podob ne-weby
viď rakcakcia ms

- naco si si ho tam vobec instaloval?
- da sa odinstalovat? ak ano, tak to urob
- co znamena to dvd mi odesla?

- ak si neda ten cyberghost povedat, tak ho budes musiet dat prec manualne, najprv ho v spravcovi uloh vypni, dalej sa pozri na spustene sluzby a vypni/zakaz ho aj tam, potom prejdi register - nechas vyhladat cyberghost a kazdy zaznam s nim vymaz, potom prejdi priecinky Program files, Program files(x86) v oboch priecinkoch aj Common files, dalej Program Data alo aj Users\meni pouzivatela\appdata a zo vsade ho vymaz, co nepojde teraz, spravis po restarte, plus mozes pouzit este vyhladavanie suborov na celom disku, ci sa este nahodou niekde neulozil
- po jeho odstraneni, si pozri moznosti siete internet - pripojenia - nastavenie siete lan a zrus nastavenie proxy a konfiguracne skripty, chrome a operu docasne odinstaluj ale kompletne, t.j. po odinstalacii pouzi manualny postup ako pre cyberghost
- cmd ako spravca - sfc /scannow
- restart a skus ako ti pojde net

ve tvém případě bych rovnou formátoval (předtím pro sichr ještě přepsat disk pomocí UBCD nulama) a reinstaloval. Když vidím, co s tím provádíš za prasečiny, tak bych řešil spíše bezpečnost (a odstranění rootkitů), než zprovozňování nějakých bastlů co jsi tam pod tlakem (a svou blbostí) narval.