Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se síťovou kartou

Chtěl bych se zeptat na vypadávání internetu.Občas se stane,že zapnu internet exploder,stránka nabíhá strašně pomalu a nenajede
internet.Síťovka v tu chvíli nebliká,přitom XP hlásí,že je připojen-aktivní.Když restartuju počítač,tak to najede.Je to nový Realtek,ale počítač má zatím 96MB RAM/Win.xp.Občas to zlobilo i
u windows 98.

96mb ram je poskládáno ze starých pomalých sdram modulů, taky se dá předpokládat pomalejší chipset a procesor.
tato velikost paměti je naprosto nepoužitelná pro xp, to ti tam musel instalovat nějaký trotl.

Windows XP jsem tam dal ze zoufalství,protože nebylo možné rozchodit ovladače pro windows 98 i když u toho byla instalační disketa.IP adresa když se dala manuálně tak to nefungovalo vůbec,ale pouze automaticky s komunikací s royterem.Operační paměť tam dám minimálně 128.Tady ve windows XP funguje nastavení stejně dobře jako u nového počítače co mám jako hlavní.Těžko říci,kde je problém,je to přece starej počítač AMD-300K6-2.Všecky graf. a jiné nastavení jsou pozavírané a jde to na internetu celkem pružně.Kabel k počítači-síťový má dvacet metrů,ale to snad nevadí.S tím W98,co mám to šlo co instalace tak originál tady u XP se nemuselo co se týká ovladačů dělat vůbec nic.Pokud tento počítač pojede na RAM alespoň 192 tak by mohl na internet chodit slušně.Je taky možné,že se počítač takzvaně kousne a prostě v danou chvíli nejde,ale u takového stroje to je tak trochu dobrodružství.

je to dost zoufalý hw, po update paměti na 192mb je to tak pro win2000. i když samotné w2k mají poloviční paměťové nároky než xp, s dalšími aplikacemi a cache jsme skoro zas ve stejném průseru.
xp na net potřebuješ ve verzi sp2, instalovat sp1 + hledat hotfixy je ztráta času.
w2k musí mít instalovaný sp4 + kritické hotfixy (nebo tzv. rollupdate).

nainstaloval jsi ovladač k chipsetu - z cd k boardu? jinak ti pci (síťovka) ani grafika nebudou korektně fungovat.

Ještě bych chtěl dodat k dalším otázkám.Podle některých údajů
je minimální konfigurace pro Windows XP je procesor MMX-300/64 RAM,ale mě to na 64 nešlo,to se restartoval instalační program.
Na Pentiu 350/128 Ram,nebyl žádný problém,ale jsou i tací,kteří to rozchodili na Pentiu 233/64 MB Ram,což Microsoft údajně u první verze XP uváděl,jako totální minimum.Tohle je ověřené,tak
jsem to viděl,ale vysvětlit si to neumím.Existuje spousta návodů
a nastavení,která jdou u XP vypnout-vizuální efekty,pozadí atd...
Záleží jaká verze či přepálenina se vám dostane pod ruku.Všechny
stejné nejsou.Samozřejmě,že mám tady na 96MB ram vypnutý antivir/rez ochrana a pozavírané co jde + čerstvá instalace.A takhle to jde neuvěřitelně pěkně.Jakmile se začnou přiinstalovávat programy
tak začnete si chodit často vařit kávu nežli se vám něco otevře.
Pokud jde o procesor tak 300 bohatě stačí na běžnou kanc.činnost+
internet atd.Hodně důležitá je RAM!!!O hraní her na tomto stroji ani neuvažujte.Pokud vám stačí počítač jenom na internet tak i
takový unikát to na XP zvládne mnohem spolehlivěji než W98...

Záleží jaká verze či přepálenina se vám dostane pod ruku

Tohle je dosti zajímavé! Při tak starém PC a Widows XP.
To mi nesedí a prosím admina o posouzení legálnosti.
Díky.

Respondent neposkytuje link na "prepaleninu" ani nikoho nenuti ji pouzivat. Je ciste jeho vec, jakou verzi (karibskou ci legalni) zvoli, citi-li se nebyt zlodejem ;-). (mif)

Ještě k ostatním dotazům.Síťovka,kterou jsem koupil má plnou
kompantibilitu s W98 a mám ještě jednu značkovou a tam to nešlo vůbec skoro nic -internet pár minut..,ale problém bude asi v těch mých W98.Zajímalo by mě,jestli se někdo vyzná perfektně v SDRAM.Mě se kolikrát stalo,že to základní deska nevzala i když
hodnotově vše sedělo.Některé starší chipsety hlásí místo 128RAM
jenom 64 atd.Mám teď nabídku na 128SDRAM od Hyundai,Siemens,Toschiba aj..128/100...Základní deska má podporu pro všechny-mám značku Gigabite...,ale už jednu mi to nevzalo,začnul u počítače hulákat repráček,jak to bývá atd...
Co se týká W.Millenium tak ty bych rád zkusil,ale jelikož mi je kolega ztratil tak je teď nemůžu sehnat.Jinak mi už s leda jakým šrotem pomohly i když se říká,že to je největší šrot od Microsoftu.První funkční Windows se uvádí,že je XP...

je dost nesmyslné do tématu s nadpisem o síťové kartě přilepovat druhý dotaz na paměťový modul - koho síťovky nezajímají, ten ti neodpoví.

u ram modulů záleželo na fyzické organizaci paměťových čipů na něm - starší boardy (tvůj případ) neuměly používat novější paměti s malým počtem "brouků" (2-4), potřebovaly až oboustranné sdram moduly s 8-16 chipy.
musíš zajít do bazaru nebo lovit na inzerát, jednodušší může být v bazaru koupit celý osazený board.

úvahy o tom co od ms je šrot ti nejsou k ničemu, na tvůj zastaralý hw (mám podobný:) a dnes používané periferie a karty jsou idelální milenia, jakkoli je osobně nemám rád.
xp na tvém pc nemají co dělat, tvůj hw na ně už nikdy stačit nebude. pokud bys potřeboval robustní systém, chápal bys co to jsou uživatelské účty a přístupová práva, uměl jsi zabezpečit systém před prvním připojením na síť (sp4, záplaty), pak by byly pro tebe vhodné po zvětšení paměti win2000.

tví přemoudřelí kamarádi buď ať příště mluví k věci, nebo ať jdou poučovat do školky - toto všechno ti přece mohli vysvětlit sami.

Díky za odpověď,paměť,která mi tam nešla mám teď před sebou a je to
PC100 32MB 4M*16 SDRAM-M.tec.V manuálu základní desky je uváděno:
Support 8mb to 768, 3 168-pins 3.3V Dimm socket support,Use combination 8/16/128/256 MB 3.3V SDRAM.Na internetu jsem našel inzerát na 128 SDRAM a má jich spousta Toschiba,Siemens,Hyundai,Samsung atd.,otázka je když si to objednám,aby to šlo,případně co si mám přesně objednat.Dal jsem tam
zpátky W98,všechno se znova nainstalovalo a chodí to zatím pěkně,
ale větší RAM na škodu nebude.Mám tohle jako druhý počítač na internet v jiné místnosti a když bude na internet chodit tak budu jenom rád.Je pravda,že na AMD SEMPRON s 512 ram žádné potíže nejsou,toho si ani nevšimnu.

sdramy.jpg - oba typy modulů mají stejnou kapacitu.
vlevo je starý dimm s mnoha chipy (ty samé nemusí být ale u kapacit od 128mb bývaly i zespodu) - právě tento oboustranný typ potřebuje tvůj starý pc.
vpravo je novější jednostranný typ jen se 4 chipy, se kterým není řadič paměti na tvém boardu kompatibilní.

Zátím jedu znovu na Windows98 SE,který se podařilo zrenovovat zpět,protože původní or.CD,
bylo poškrábané,tak házelo chyby,tak se podařilo úspěšně zálohovat...a problémy a chyby zmizely.Je pravda,že cd mechanika to nechtěla přečíst a druhá v novém počítači to úspěšně
přečetla a vytvořila se záloha.Neoficiální servise codeck pack jsem používal i dříve a
v dotazu na problém se Skypem jsem dostal radu na užitečný odkaz-windows98.ic.cz
kde najdete další pořebné odkazy včetně Skype vhodného pro windows 98,ale funkčnost jsem ještě nezkoušel,protože čekám na dodávku vyšší RAM.

System Restore - zbavíš se ho jednoduše: z registrů v HKLM/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Run případně RunService (a samozřejmě to samý v HKCU) vymažeš vše co souvisí se System Restore a PCHealth. Pak přejdeš do HKLM/System/CurrentControlSet/Services/VxD a vymažeš odsud podklíč VXDMON. (Samozřejmě doporučuju nejdřív původní stav vyexportovat, kdybys to chtěl vrátit zpátky). Restartuješ a smažeš na všech discích složky _RESTORE. To je drsnější způsob. Jemnější je zakázat to ve vlastnostech systému, ale tím se nezbavíš složky _RESTORE, protože ti ji VXDMON a PCHEALTH zakáže vymazat.