Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ghost

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s ghostem? Stala se mi taková věc jenom na jednom počítači (mám WINXP),všude jinde mi to chodí bez problémů. Při bootování z CD spouští ghosta (v 8.2) a jakmile začne nahrávat DOS drivery pro CDROM (OAKCDROM.SYS a ATAPICD.SYS)tak to zamrzne. Proč jinde to chodí a tady to zamrzne. Kam tyto drivery nahrát? Díky za radu. Miloš

Jak píše Pytlík, problém je asi s drivery, které nejsou určeny pro tu CD-ROM mechaniku.

Řešením by bylo sehnat si správné drivery a pak si udělat pomocí Autoexecu/Configu multiboot na CD s Ghostem, kde by bylo na výběr z více verzí CD ovladačů.

Bezne obnovuju partisnu z DVDRW, na ktere mam pouze bootovaci image z ghosti diskety (klasicky delane v Neru - bootovaci DVD), takze mi najede pc-dos a Ghost jako z onoho FDD. Drive jsem to bootoval z te diskety a taky problem nebyl. Jedna se o fousateho Ghosta 2003.

BTW: on umi v tom pc-dosu i to DVD vysmazit.

Právě, že se mi to stalo akorát u jednoho kompu,(verze ghosta 8.2)jinak všude to jede jako z praku,(boot z CD) ale asi má pravdu Pytlík, že je to driverama na tu konkrétní CDROMKU, vyzkouším a dám vědět. Dík za zájem.
-M-