Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ghost

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s ghostem? Stala se mi taková věc jenom na jednom počítači (mám WINXP),všude jinde mi to chodí bez problémů. Při bootování z CD spouští ghosta (v 8.2) a jakmile začne nahrávat DOS drivery pro CDROM (OAKCDROM.SYS a ATAPICD.SYS)tak to zamrzne. Proč jinde to chodí a tady to zamrzne. Kam tyto drivery nahrát? Díky za radu. Miloš

To není záležitost Ghosta, ale záležitost DOSu, do kterého bootuješ. Asi se tyto obecné drivery nesnášejí s mechanikou CD na tom konkrétním stroji. Už jsem se s tím setkal a na svých bootovacích disketách (resp. na jejich obrazech pro CD) mám na výběr ze dvou driverů pro CDROM (a samozřejmě pouštím pouze jeden driver, nepoužívám tzv. univerzální sadu driverů z bootovací diskety pro Win98, odkud pravděpodobně pocházejí tvoje drivery - stačí pouštět jenom jeden).

Ty asi moc DOSu nerozumíš, že? Nic na výběr nedostaneš. Ghost je DOS aplikace (program), spouětí se ze spouštěcí diskety (bootovací). Na ní může být MS-DOS, PC-DOS, FreeDOS, ... POkud si seženeš jiný ovladače na tvou CD mechaniku, musíš je umístit na disketu místo toho/těch současných a zavádíš je buď v config.sys nebo autoexec.bat (teda v případě MS-DOSu).

Pavel

Jak píše Pytlík, problém je asi s drivery, které nejsou určeny pro tu CD-ROM mechaniku.

Řešením by bylo sehnat si správné drivery a pak si udělat pomocí Autoexecu/Configu multiboot na CD s Ghostem, kde by bylo na výběr z více verzí CD ovladačů.

Bezne obnovuju partisnu z DVDRW, na ktere mam pouze bootovaci image z ghosti diskety (klasicky delane v Neru - bootovaci DVD), takze mi najede pc-dos a Ghost jako z onoho FDD. Drive jsem to bootoval z te diskety a taky problem nebyl. Jedna se o fousateho Ghosta 2003.

BTW: on umi v tom pc-dosu i to DVD vysmazit.

Právě, že se mi to stalo akorát u jednoho kompu,(verze ghosta 8.2)jinak všude to jede jako z praku,(boot z CD) ale asi má pravdu Pytlík, že je to driverama na tu konkrétní CDROMKU, vyzkouším a dám vědět. Dík za zájem.
-M-