Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení telefonu nokia Lumia 520 k PC přes USB

Zdravím Vás, mohl by mně někdo poradit ohledně tohoto problému? Mám zde problém, při kterém se mi telefon sice připojí k PC, ale ve správci zařízení je evidentně nějaká chyba. Prošel jsem snad všechna fóra s tímto problémem a nikde nic. Konkrétně se jedná o ovladač s názvem RM-914. Po pokusu ho nalovit automaticky PC 3 hodiny pracuje, ale stejně se nic nestane.

Lenovo G580 - Windows 8 64-bit

Budu rád za jakoukoli radu. Už se s tim trápim 2 večery. Zlatej Android/iOS!

V prvom rade je nutne citat co je napisane u toho zariadenia vo vlastnostiach na prvej karte, a pozriet si aj na druhej karte ze jaky ovladac presne (nazov suborov, verzia) sa tam k tomu snazi nacitat.

A v druhom rade je dobre hladat jak v telefone v menu nastavit USB mod mass storage, potom nepotrebujes ovladace.

Inac ovladace pravdepodobne budu na webe nokia.com, v nejakom downloads u toho telefonu.

Na jiných PC - i s prehistorickými Windows XP to funguje normálně - to znamená, že telefon je nastaven správně. Jakékoli jiné zařízení, které se k tomu PC připojí jako Mass Storage funguje. Jde vysloveně jen o tohle. Ani, když jsem nainstaloval tu nokiáckou utilitu, tak to telefon nenajde. Nic víc se z nokie k tomu stáhnout nedá. Bordel v systému nebude - je od Vánoc nový a skoro nepoužívaný. Ovladače notebooku jsou aktuální.

Hlavne ten restart telefonu ked je pripojeniy k PC tam pise vacsina ze ma fungovat.
MS ma urcite trilion nastaveni poskryvane kdesi v nejakych registry a sam si ich prepisuje jak sa nejaky dementn v MS vyspal.
A treba aj kvalitny kabel a zadny USB port, a skusat USB2.0 ne USB3.0 porty. Ale predpokladam ze to ma nejaku dementnu autodetekciu formatu alebo co a u toho PC zdetekuje novy Win a zblbne alebo co.

P.S. mas v tych Win vsetky updaty?

Skontroluj ovl.panely - windows update, ze co tam pise ci su nejake updaty k dispozicii (nemyslim ovladace ale updaty Windows - servicepacky apod)

Kto vyhazuje chybu a jaku chybu? Telefon je koho? SD karta sa da napr. vybrat a skusit znova. V telefone moze byt rozdrbany firmware alebo co, skusil by som odzalohovat kontakty a dat ho na factory stav, ak majitel suhlasi (ak ne tak nech si to riesi sam :)
A moze to byt aj kablom, jaky USB kabel je pouzity? Nemas nejaky iny kratky a hruby? Skusas porty vzadu na PC ci to je notebook?

Skus toto:
1. Zapoj mobil do pocitacu/notebooku
2. pockaj kym ti vyhodi v Spravci zariadenia, ze nema ovladace a potom chdo do Ovladaci panel a tam klikni na WINDOWS UPDATE
3. Klikni HORE v LAVO na "Vyhladat aktualizacie" a pockaj chvilku kym to najde nove aktualizacie a potom klikni na stred obrazovky ako je napisane mobdrym "K dispozicii volitelne aktualizacie" no a tam skus ci sa ti ukaze neake ovladace na NOKIA,
4. Zafajkni iba tie ovladace kde je nazov NOKIA a potom DOLE v PRAVO klikni na INTALOVAT.
5. nezabudaj ze mobil sa nesmie dat do spanku ani aby sa sam zablokoval alebo uspal !
----
Hotovo ovladace cez Windows update by maly sa ukazat.
Ak to nepomoze tak potom jedina aby si tvoja doticna nainstalovala program od Nokia s nazvom "Nokia Software suite"

Tohle všechno jsem vyzkoušel. Teď jsem nainstaloval ten Nokia Software suite a ten to zařízení detekuje jen jako "Nokia Device" s tím, že není nastaven do USB režimu pro Nokia Software suite. Zkusil jsem vyndat paměťovou kartu, abych eliminoval problém způsobující chyba na kartě. Interní paměť to taky nevidí.

Ta vec ma urcite autodetekciu modu. Win7 vedia novsi protokol, stare Win vedia len mass storage. T.j. stary windows nemusis vobec skusat, ked riesis preco ten kram nejde s novym windows (je to proste uplne nieco ine). Bud sa to da nastavit napevno v telefone na mass storage, alebo ked nie tak viz vyssie co som pisal, nainstaluj tam tu App (do PC). NE suite. P.S. a skus to bez SD karty v mobile.

SD už tam není. Zaráží mě, že ten telefon ani nenabídne režim, ve kterém se bude připojovat k počítači (jako to má třeba android). Kabely jsem zkoušel taky 2. Tu Appku tam mám nainstalovanou - vidím ji v Metro režimu a je i funkční, ale detekce telefonu neproběhne.

EDIT: Tu appku jsem zkoušel jako uplně první možnost.

Vyzkoušel jsem připojit Lumii 920 k notesu s W10 (osmičky by měly být totéž v bleděmodrém), nic jsem v telefonu nepřenastavoval, neměnil.
Spustilo se "device setup", ve Start menu přibyla položka Windows Phone. Nemusí se instalovat žádný bazmek od Nokie, to se používalo v době symbianových telefonů.
Pak to vypadá takhle:
[http://pc.poradna.net/file/view/21302-wp-a-w10-png ]
Správce zařízení:
[http://pc.poradna.net/file/view/21303-w10-devices- png]

Podle mě je něco blbě v PC.

Telefony pripojovat k PC, pokud k tomu není nejakej vyslovene urgentný speciálni dúvod, napríklad príprava na flashováni firmware telefonu, zásadne a jenom jako USB storage, neinstalovat nikdy nic od výrobce telefonu v podobe podporných telefonních softwarú.

Všechny telefónní molochy softwarové se chovají v systému maximálne arogantne, stylem jsem tu Já, jenom Já, a není nic dúležitejší než Já. Nedej bože že pak je v systému instalováno neco pro jinej telefon, nebo varianta softwaru telefonního pro jinej mírne nekompatibilný model. To pokud neexistuje záloha systému, múže vyvstat práce na popoledne, preinstalovat ten rozdrbanej systém.

jsem tušil že nejsem sám co má tuto skušenost

10-nejhorsich-programu-podle-ctenaru

.... :puff: